EA Sports Riverside Dash

Age Group Results

April 03, 2016


Results provided by Race Time Sports


Men: Top Finishers 0- 0 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Brighthouse 5K

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 PRINCE RIVERA DELTONA FL 485 14 1 20:07.5 20:07.9 6:29/M
2 JONATHAN BOWLES SANFORD FL 486 26 2 20:29.0 20:29.0 6:36/M
3 RYAN CURLEY 371 28 3 20:32.3 20:39.0 6:37/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 NICOLE MEERS SORRENTO FL 251 14 5 20:50.6 20:50.6 6:43/M
2 DAWN OFODILE ORLANDO FL 284 38 23 22:43.4 23:36.9 7:20/M
3 TRINA MOSS ORLANDO FL 267 46 25 22:53.5 23:39.1 7:23/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GENE MCCULLEY SANFORD FL 243 44 8 21:05.8 21:28.5 6:48/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TONIA WINT APOPKA FL 441 43 29 23:43.6 23:50.9 7:39/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 UNKNOWN PARTIC. 539 539 132 29:30.5 30:03.1 9:31/M
Top

Male 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 COLIN DUNCAN OVIEDO FL 110 12 6 21:11.4 21:11.6 6:50/M
2 ISAIAH WINT APOPKA FL 440 15 11 22:08.4 22:16.0 7:08/M
3 BRADY NEWKIRK SANFORD FL 274 15 37 24:59.5 25:13.2 8:04/M
4 DAVID GALLAGHER SANFORD FL 496 15 39 25:03.4 25:09.7 8:05/M
5 TRACE VENTER ORMOND BEACH FL 412 16 80 27:24.5 27:47.4 8:50/M
6 JOSHUA DESANTO LAKE MARY FL 472 13 98 27:52.5 28:26.9 8:59/M
7 QUINCY PEREZ LAKEMARY FL 302 9 106 28:21.3 28:21.5 9:09/M
8 ALEX ISEMAN OVIEDO FL 180 15 109 28:26.6 28:41.3 9:10/M
9 NICKLAUS WITHAM LONGWOOD FL 442 10 129 29:20.8 29:31.4 9:28/M
10 LOGAN WILSON DEBARY FL 437 13 134 29:33.9 29:50.7 9:32/M
11 ALEXANDER PLANT LAKE MARY FL 310 12 171 31:36.7 31:49.3 10:12/M
12 AIDAN WILSON DEBARY FL 433 10 203 33:04.8 33:22.2 10:40/M
13 TYLER ADAMCZYK OVIEDO FL 3 7 223 34:09.2 34:24.3 11:01/M
14 REGAN JANNOTTI SANFORD FL 184 14 298 39:05.9 39:25.2 12:36/M
15 ALEX VIHLEN SANFORD FL 414 12 311 40:41.6 40:57.1 13:07/M
16 BLAKE THOMPSON ORANGE CITY FL 391 8 312 40:43.0 41:12.5 13:08/M
17 BRADY THOMPSON ORANGE CITY FL 392 8 317 40:55.0 41:23.9 13:12/M
18 LIAM JANNOTTI SANFORD FL 183 7 329 43:24.1 43:42.3 14:00/M
19 SPENCER GRIFFITH ORLANDO FL 147 12 344 44:39.0 45:12.5 14:24/M
20 NICKY VIHLEN SANFORD FL 415 9 347 45:00.3 45:15.7 14:31/M
21 NATHAN TAGATAC OVIEDO FL 389 6 375 48:38.9 49:24.1 15:41/M
22 JAMES SMITH ORANGE CITY FL 370 11 405 54:39.3 54:50.1 17:38/M
Top

Female 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 XIMENA ROSASCO OVIEDO FL 507 14 64 26:24.9 26:40.9 8:31/M
2 GUILIANA ZERPA OVIEDO FL 490 14 77 27:11.0 27:32.8 8:46/M
3 HANNAH MARIE DELGADO DELTONA FL 102 15 84 27:28.2 27:30.2 8:52/M
4 ALEXA SOMMERFELD OVIEDO FL 378 11 94 27:41.7 27:42.9 8:56/M
5 CELESTE WILSON DEBARY FL 434 15 137 29:45.5 30:01.7 9:36/M
6 JENNIFER M. CAMPOS SANFORD FL 65 13 155 30:28.7 30:30.9 9:50/M
7 SARAH SILVA OVIEDO FL 360 16 170 31:22.9 32:04.4 10:07/M
8 SUSAN SMITH ORANGE CITY FL 373 15 196 32:37.9 32:47.7 10:31/M
9 ELENA BORGES DEBARY FL 49 12 197 32:46.2 33:05.6 10:34/M
10 JULIA LORENZO-LUACES SANFORD FL 219 13 202 33:01.7 33:04.1 10:39/M
11 MADELAINE BELL LEIDSCHENDAM ZH 31 12 219 34:03.8 34:59.9 10:59/M
12 BIANCA BELL LEIDSCHENDAM ZH 30 10 243 35:03.4 35:19.6 11:18/M
13 ALLYSSA ADKISSON SORRENTO FL 449 13 305 40:06.9 40:52.5 12:56/M
14 PALOMA BONNEWITZ LAKE MARY FL 463 6 310 40:38.7 41:03.2 13:06/M
15 MARIA NEWKIRK SANFORD FL 533 15 319 41:05.2 41:12.7 13:15/M
16 SAMANTHA BURKS SANFORD FL 57 8 333 43:32.7 44:06.7 14:03/M
17 ISABELLA GRIFFITH ORLANDO FL 146 9 345 44:39.6 45:12.3 14:24/M
18 SOPHIE BILLHARTZ NEW SMYRNA BEACH FL 42 9 349 45:07.5 45:21.2 14:33/M
19 HALEY PAPENFUSS KISSIMMEE FL 294 8 381 49:33.9 50:17.7 15:59/M
20 MADELINE BYRD APOPKA FL 62 8 393 51:56.3 52:30.7 16:45/M
Top

Male 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHRISTOPHER SUTO LONGWOOD FL 388 24 7 21:22.9 21:27.1 6:54/M
2 DANNY BUFFETT ORLANDO FL 54 24 26 23:45.0 23:48.7 7:40/M
3 JOEL BILLAUT LAKE MARY FL 467 20 54 25:51.1 25:59.9 8:20/M
4 ANDREI BILLAUT LAKE MARY FL 466 17 70 26:52.0 27:01.2 8:40/M
5 JOSEPH GIUNTA ORLANDO FL 137 23 136 29:35.5 29:51.7 9:33/M
6 TAYLOR GONZALEZ ORLANDO FL 140 23 139 29:47.5 30:03.9 9:36/M
7 JUAN ALZATE ALTAMONTE SPRINGS FL 9 24 151 30:17.0 31:04.2 9:46/M
8 CHRISTOPHER HOFFARTH DELTONA FL 169 22 250 35:55.4 36:03.9 11:35/M
9 ANDREW RAHMAN ALTAMONTE SPRINGS FL 322 24 283 37:59.7 38:48.2 12:15/M
Top

Female 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARCELA CORRAL OVIEDO FL 80 22 42 25:04.4 25:11.1 8:05/M
2 ADRIANNA SINGER LONGWOOD FL 362 17 48 25:18.4 25:20.6 8:10/M
3 ANGIE GONZALES ORLANDO FL 139 22 68 26:39.2 26:42.4 8:36/M
4 KAMILA ROSASCO OVIEDO FL 519 17 79 27:19.9 27:35.3 8:49/M
5 MEGAN MUNCH SANFORD FL 270 24 184 32:07.9 32:12.6 10:22/M
6 DANA LAFRANCA ORLANDO FL 206 24 195 32:30.9 32:39.4 10:29/M
7 LANIE BURNSED DEBARY FL 58 24 239 34:53.1 35:18.8 11:15/M
8 CARRIE VALTIN LAKE MARY FL 403 24 253 35:57.5 36:29.0 11:36/M
9 TERRY MULLEN LONGWOOD FL 269 23 261 36:19.5 36:45.5 11:43/M
10 MAURA YOUNG ORLANDO FL 452 18 266 36:50.9 37:00.1 11:53/M
11 AMANDA MAYER ORLANDO FL 237 21 289 38:22.0 38:52.7 12:23/M
12 STEPHANIE NIEVES ORLANDO FL 278 20 342 44:33.7 46:08.1 14:22/M
13 GINA HINTON APOPKA FL 168 23 364 47:22.6 47:52.2 15:17/M
14 ALEXIS HARTNETT CASSELBERRY FL 156 24 373 48:37.3 49:28.7 15:41/M
15 RACHEL GANDY LAKE MARY FL 132 24 392 51:54.5 52:33.2 16:45/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TIMOTHY EMAHISER MAITLAND FL 115 25 12 22:15.2 22:36.6 7:11/M
2 JAKE HOWARD WINTER SPRINGS FL 174 28 28 23:49.1 24:17.1 7:41/M
3 KEVIN SPARKS ORLANDO FL 520 27 44 25:08.5 25:11.9 8:06/M
4 NICHOLAS PAVGOUZAS SANFORD FL 296 27 88 27:34.4 28:00.4 8:54/M
5 JIMMY EMENECKER ORLANDO FL 516 25 145 30:03.9 30:25.4 9:42/M
6 JUSTIN FERNANDEZ WESLEY CHAPEL FL 118 26 183 32:06.6 32:12.9 10:21/M
7 MICHAEL BROWN OVIEDO FL 52 27 190 32:21.4 32:36.1 10:26/M
8 TORSTEN STALEY ORLANDO FL 384 29 221 34:06.7 34:12.4 11:00/M
9 JORGE TORO SAINT CLOUD FL 532 26 290 38:22.6 38:54.1 12:23/M
10 PATRICK VAN DYKE ORLANDO FL 404 26 306 40:08.8 40:40.3 12:57/M
11 JOSE RIVERA ORLANDO FL 330 29 356 45:47.7 47:30.5 14:46/M
12 DANIEL HARTNETT CASSELBERRY FL 157 29 374 48:37.7 49:29.2 15:41/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JENNIFER HOWARD WINTER SPRINGS FL 175 28 75 27:06.2 27:34.4 8:45/M
2 BRANDIE CURNUTTE CASSELBERRY FL 91 29 83 27:27.6 27:41.8 8:51/M
3 JESSICA PAVGOUZAS SANFORD FL 313 26 86 27:33.3 27:59.9 8:53/M
4 EILEEN MORSE ORLANDO FL 265 29 89 27:37.2 28:07.2 8:55/M
5 AMY MORE WINTER SPRINGS FL 264 25 90 27:37.7 28:07.7 8:55/M
6 MONICA MAYER OVIEDO FL 238 25 92 27:40.0 27:53.2 8:55/M
7 AMANDA PERSAUD SANFORD FL 303 26 96 27:45.9 28:21.9 8:57/M
8 KATHRYN MCLEAN CASSELBERRY FL 531 25 112 28:42.5 28:55.4 9:15/M
9 KRISTEN BULGER MAITLAND FL 55 26 115 28:46.5 29:22.1 9:17/M
10 ELIZABETH WENDLER CASSELBERRY FL 425 27 120 28:51.4 29:25.2 9:18/M
11 ASHLEY MARROTTE ORLANDO FL 228 27 122 29:08.0 29:08.0 9:24/M
12 SARAH PILEGGI SANFORD FL 307 26 124 29:11.0 29:15.7 9:25/M
13 AMANDA SCOTT CASSELBERRY FL 525 27 133 29:33.6 29:44.6 9:32/M
14 JANEL PETRELLA DELTONA FL 305 27 140 29:48.4 30:03.9 9:37/M
15 HANNAH CLARKE ORLANDO FL 76 28 146 30:07.1 30:21.7 9:43/M
16 GEORGIA FOJO MAITLAND FL 122 26 154 30:28.0 30:38.4 9:50/M
17 KATE KRUSE ALTAMONTE SPRINGS FL 204 26 179 31:53.5 32:14.2 10:17/M
18 ANASTASIA MAINGOT CASSELBERRY FL 225 28 200 32:53.5 32:59.7 10:36/M
19 STEPHANIE FYOCK SANFORD FL 130 29 213 33:47.2 34:45.1 10:54/M
20 AMY ROMITO ORLANDO FL 508 26 227 34:27.6 34:31.8 11:07/M
21 DANIELLE EIDSON 530 27 228 34:28.7 35:04.3 11:07/M
22 JENNIFER DIPPEL KISSIMMEE FL 468 27 229 34:29.4 34:41.9 11:07/M
23 KIMBERLY STALKER CASSELBERRY FL 385 25 234 34:46.3 34:59.2 11:13/M
24 JESSICA TRUE OVIEDO FL 399 27 237 34:52.3 35:09.7 11:15/M
25 EMILY GROB JACKSONVILLE FL 148 26 256 36:10.0 36:31.6 11:40/M
26 NICOLE CHARLOFF ORLANDO FL 69 25 262 36:25.6 36:56.9 11:45/M
27 STEPHANIE CRUZ CASSELBERRY FL 88 25 268 37:02.6 37:19.3 11:57/M
28 SARAH AMALFI ORLANDO FL 10 29 286 38:07.4 38:12.9 12:18/M
29 BRITTA FANAIAN SANFORD FL 469 26 297 38:58.6 38:59.6 12:34/M
30 BRANDY DAVIS SANFORD FL 96 29 326 42:39.4 43:15.6 13:45/M
31 CHRISTINE RUIZ DEBARY FL 339 29 346 44:47.3 45:36.2 14:27/M
32 AMELIA GREER SANFORD FL 143 29 365 47:22.7 48:07.9 15:17/M
33 SARAH MOORE ORLANDO FL 263 29 383 49:36.5 50:06.3 16:00/M
34 AMBER PEARSON CASSELBERRY FL 298 26 419 59:24.2 1:00:05.7 19:10/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ABDELAZIZ MASHAK KISSIMMEE FL 230 33 10 21:46.4 22:33.1 7:01/M
2 RYAN MORSE ORLANDO FL 266 30 14 22:32.8 22:38.1 7:16/M
3 JUSTIN YELKEN ORLANDO FL 443 30 36 24:58.5 25:27.3 8:03/M
4 JASON VOGT OVIEDO FL 529 32 59 26:04.7 26:36.8 8:25/M
5 SHAWN ZIMMERMAN DELTONA FL 447 33 66 26:27.8 26:41.1 8:32/M
6 CHRISTOPHER STEVENS CASSELBERRY FL 387 34 82 27:26.4 27:30.6 8:51/M
7 DANIEL HENDESS LAKE MARY FL 162 34 100 27:53.7 28:04.2 9:00/M
8 RYAN CARNEY LAKE MARY FL 67 33 121 29:01.3 29:22.1 9:22/M
9 JAVAN BERRY ORLANDO FL 37 33 128 29:16.1 29:28.8 9:26/M
10 BRIAN MURRAY ORLANDO FL 273 33 147 30:07.8 30:22.1 9:43/M
11 DOUG BINGAMAN ORLANDO FL 44 32 161 30:47.1 30:54.2 9:56/M
12 MINA RAKY WINTER SPRINGS FL 323 34 165 31:14.2 31:42.1 10:05/M
13 CHRIS SILEO MAITLAND FL 359 32 173 31:40.8 32:05.3 10:13/M
14 CHRIS HUSEIN ORLANDO FL 178 32 210 33:24.7 34:04.6 10:46/M
15 SETH TRUE OVIEDO FL 400 32 236 34:52.0 35:09.2 11:15/M
16 ISAIAH SCHUH DELTONA FL 350 32 241 34:58.1 35:38.2 11:17/M
17 MIKE MCCLOUD CHULUOTA FL 242 34 259 36:15.6 36:39.9 11:42/M
18 PRITESH MISTRY APOPKA FL 260 34 273 37:23.7 38:04.4 12:04/M
19 PETER CRENSHAW WINTER PARK FL 87 32 336 43:39.2 43:58.4 14:05/M
20 ROBERTO ALEMAN LONGWOOD FL 7 34 369 47:42.3 47:42.3 15:23/M
21 REGINALD TAYLOR SANFORD FL 390 31 388 50:46.8 51:23.8 16:23/M
22 DANIEL LEROY OCOEE FL 215 34 397 52:55.3 53:30.5 17:04/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MONICA LANDERS LAKE MARY FL 454 31 38 25:00.0 25:12.7 8:04/M
2 KARLA MASHAK KISSIMMEE FL 231 33 40 25:03.8 25:08.2 8:05/M
3 ANDREA PONTONES ORLANDO FL 312 33 51 25:37.0 25:42.7 8:16/M
4 JANELLE CULVERWELL ORLANDO FL 90 31 58 25:56.9 26:06.7 8:22/M
5 MICHELLE SABRI LAKE MARY FL 343 32 65 26:26.7 26:32.4 8:32/M
6 ELAINE WIEDEMER CASSELBERRY FL 429 31 67 26:30.2 26:50.2 8:33/M
7 JOHANNA PINTO MAITLAND FL 308 32 78 27:13.1 27:35.3 8:47/M
8 SARAH HENDESS LAKE MARY FL 163 34 99 27:53.0 28:04.4 9:00/M
9 MEGAN NOTHNAGEL LAKE MARY FL 281 31 101 27:55.0 28:24.9 9:00/M
10 KAITLYN PEPLOW ORLANDO FL 301 31 104 28:17.1 28:28.4 9:07/M
11 ASHLEY BINGAMAN ORLANDO FL 43 32 110 28:28.0 28:34.5 9:11/M
12 MOYA DACEY WINTER SPRINGS FL 93 33 126 29:13.7 29:53.7 9:25/M
13 RACHEL RAULERSON WINTER PARK FL 325 30 160 30:42.3 31:06.4 9:54/M
14 LAUREN OLIVEIRA OVIEDO FL 450 34 162 30:47.1 30:56.8 9:56/M
15 DANIELLE CURTIS SANFORD FL 92 30 168 31:18.2 31:45.4 10:06/M
16 LAURA MCCLOUD CHULUOTA FL 241 34 169 31:18.4 31:42.5 10:06/M
17 KIRA LAKE SANFORD FL 207 33 174 31:42.6 31:47.2 10:14/M
18 ARLENE SOLANO WINTER SPRINGS FL 375 32 177 31:45.7 32:34.4 10:15/M
19 KRYSTA KISHBAUGH ORLANDO FL 199 31 208 33:22.4 33:38.8 10:46/M
20 DANIELLE BOWMAN WINTER SPRINGS FL 50 33 209 33:23.8 33:40.2 10:46/M
21 CAITLYN BROWDER LAKE MARY FL 462 33 215 33:47.7 34:09.5 10:54/M
22 JESSICA LEE LAKE MARY FL 453 30 216 33:48.7 34:10.2 10:54/M
23 SEAIRA JEANNIN ORLANDO FL 187 30 217 33:57.5 34:11.7 10:57/M
24 JESSICA ACKLEY DELTONA FL 1 30 242 35:00.7 35:56.9 11:17/M
25 CRISTINA CALDERON ALTAMONTE SPRINGS FL 514 31 263 36:28.0 36:38.9 11:46/M
26 JAMIE WILKE MAITLAND FL 430 30 264 36:30.6 36:30.6 11:46/M
27 ERIKA FILMORE LAKE MARY FL 456 32 275 37:30.5 37:48.4 12:06/M
28 KRISTIN HENDRICKS LAKE MARY FL 481 33 276 37:39.0 38:39.5 12:09/M
29 HOLLY GOODWIN CHULUOTA FL 141 32 277 37:43.3 37:52.2 12:10/M
30 ASHLEY SOUTHARD SANFORD FL 383 33 282 37:56.9 38:31.6 12:14/M
31 KRISTIN BRUNO ORLANDO FL 53 32 291 38:24.4 39:09.1 12:23/M
32 HEATHER LOOMIS DELTONA FL 218 31 292 38:30.7 39:29.1 12:25/M
33 JESSICA BARNES SORRENTO FL 21 32 313 40:48.7 41:00.1 13:10/M
34 KIRBY PRUNER CHULUOTA FL 319 32 325 42:19.0 42:28.2 13:39/M
35 DAWN HAAS OCALA FL 149 34 327 42:47.6 43:35.7 13:48/M
36 SHARON SEGARRA SANFORD FL 354 33 328 43:20.5 44:05.9 13:59/M
37 GINA ALEMAN LONGWOOD FL 6 31 363 46:51.7 46:51.7 15:07/M
38 CHRISTINA WILLIAMS ROCKLEDGE FL 524 33 380 49:33.6 49:51.7 15:59/M
39 HEATHER POWELL ALTAMONTE SPRINGS FL 316 33 389 50:55.9 51:42.2 16:25/M
40 SARA MUNDY SANFORD FL 271 30 398 53:03.0 53:52.1 17:07/M
41 CHRISTINA MCDONALD SANFORD FL 244 32 400 53:03.6 53:51.5 17:07/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 RUBIN JEAN ORLANDO FL 491 38 19 23:09.8 23:12.7 7:28/M
2 MARK LEHMAN SANFORD FL 214 36 31 24:21.2 24:27.1 7:51/M
3 KEVIN ROBERTS ALTAMONTE SPRINGS FL 333 37 32 24:26.7 24:45.1 7:53/M
4 STEVEN TILLMAN GROVELAND FL 395 39 71 26:52.3 27:17.3 8:40/M
5 JON FISCHER EUSTIS FL 121 35 76 27:07.6 27:27.4 8:45/M
6 MICHAEL OLIVEIRA OVIEDO FL 451 36 87 27:34.0 27:34.0 8:54/M
7 JUSTIN MANOR MAITLAND FL 226 38 91 27:38.9 27:57.1 8:55/M
8 DAN BOCK ORLANDO FL 47 39 116 28:48.8 32:18.2 9:17/M
9 BOBBY BURNS LAKE MARY FL 461 36 123 29:09.8 29:18.9 9:24/M
10 CHAD HENDRICKS LAKE MARY FL 482 39 125 29:13.3 30:15.7 9:25/M
11 AARON MARTINA OVIEDO FL 229 39 144 30:03.5 30:26.2 9:42/M
12 ROSS FRENCH OVIEDO FL 125 39 153 30:27.6 30:40.4 9:49/M
13 JEREMY UDOVICH FORT POLK LA 402 36 198 32:48.2 33:08.4 10:35/M
14 JIM ADAMCZYK OVIEDO FL 2 38 222 34:08.6 34:24.5 11:01/M
15 STEVEN OPETAIA-WILLIAMSON ORLANDO FL 285 36 225 34:16.1 35:10.2 11:03/M
16 BRAD MILLER LAKE MARY FL 253 38 246 35:36.2 36:16.4 11:29/M
17 BJORN LINDGREN LONGWOOD FL 217 38 367 47:23.5 47:58.5 15:17/M
18 MICHAEL MCDONALD SANFORD FL 245 38 399 53:03.4 53:51.3 17:07/M
19 PARKER MOTT WINTER GARDEN FL 268 36 420 59:29.2 1:00:14.9 19:11/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 YASCHIKA MIMS CASSELBERRY FL 257 35 74 27:05.6 27:08.3 8:44/M
2 ABI BELL LAKE MARY FL 29 36 81 27:26.0 27:33.2 8:51/M
3 ERIN KNAPP WINTER SPRINGS FL 200 36 85 27:32.0 27:38.2 8:53/M
4 KRISTA PRESTI SANFORD FL 318 36 103 28:06.4 28:21.1 9:04/M
5 AMY PICAR DAVENPORT FL 306 39 119 28:51.1 29:20.3 9:18/M
6 TAWNYA ADKISSON SORRENTO FL 4 39 127 29:14.6 29:58.8 9:26/M
7 AMANDA BATES MAITLAND FL 25 35 167 31:17.7 31:40.9 10:05/M
8 JULIANA CASTRO OVIEDO FL 659 35 193 32:27.7 33:08.2 10:28/M
9 LISSETTE CORREA MAITLAND FL 81 35 204 33:10.8 33:32.9 10:42/M
10 MELINDA KLINGER LONGWOOD FL 534 38 252 35:56.7 36:23.4 11:35/M
11 KRISTIN FROESS LAKE MARY FL 126 36 254 36:00.9 36:32.2 11:37/M
12 KATIE BAUWENS PORT ORANGE FL 26 36 255 36:08.7 36:55.6 11:39/M
13 CRISTINA LEHMAN SANFORD FL 213 35 260 36:15.6 36:40.2 11:42/M
14 JAMIE DEGER WINTER SPRINGS FL 99 37 281 37:55.9 38:16.6 12:14/M
15 MICHELLE KNAPP LONGWOOD FL 201 37 285 38:04.2 38:47.6 12:17/M
16 JULIE DUNCAN OVIEDO FL 479 38 293 38:31.4 38:53.1 12:25/M
17 MARTHA BERRY ORLANDO FL 38 39 300 39:09.2 39:30.6 12:38/M
18 AMANDA ALDERMAN SANFORD FL 5 35 304 40:02.3 40:48.5 12:55/M
19 CHARNETTA GREGORY LONGWOOD FL 145 35 316 40:52.6 41:19.2 13:11/M
20 NICOLE WALKER KISSIMMEE FL 418 35 331 43:26.1 44:10.2 14:01/M
21 TRICIA BENNETT SANFORD FL 32 36 335 43:35.4 44:08.4 14:04/M
22 NICOLE BURKS SANFORD FL 56 37 337 43:51.1 44:24.8 14:09/M
23 LINDSEY HOSACK SANFORD FL 173 38 339 43:54.9 44:18.1 14:10/M
24 HEATHER KINSEL DELTONA FL 198 38 340 44:14.3 44:21.6 14:16/M
25 JESSICA SARDUY ORLANDO FL 349 37 343 44:37.1 45:12.5 14:24/M
26 ANNETTE FINDLAY OVIEDO FL 120 39 355 45:35.5 45:47.9 14:42/M
27 VERONICA VELEZ ORLANDO FL 409 35 357 45:55.7 47:31.9 14:49/M
28 ANGLEA TIFFANY LAKE MARY FL 394 39 361 46:38.1 47:02.1 15:03/M
29 IRELIZ LEROY OCOEE FL 216 35 366 47:23.3 47:58.3 15:17/M
30 JENNIFER SHARPE APOPKA FL 357 38 384 50:10.5 50:36.2 16:11/M
31 BRANDI SANCHEZ LAKE MARY FL 344 36 387 50:39.3 51:12.7 16:20/M
32 DANIELLE RUFFIN SANFORD FL 338 39 390 51:10.3 51:42.3 16:30/M
33 CHRISTY BOHNSTADT SORRENTO FL 48 37 391 51:53.4 52:33.3 16:44/M
34 STEPHANIE NORTON SANFORD FL 280 36 404 53:51.9 54:21.7 17:22/M
35 TAMARA WILLIAMS SANFORD FL 432 38 409 55:00.2 55:36.5 17:45/M
36 KELLY VANN OVIEDO FL 406 38 411 55:26.9 56:04.9 17:53/M
37 JULIE CIOCCA CASSELBERRY FL 75 36 423 1:00:40.2 1:01:33.9 19:34/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS HUGHES DELAND FL 177 40 18 23:01.3 23:04.2 7:25/M
2 DOUGLAS PAVLUS LAKE MARY FL 297 44 24 23:38.2 23:46.9 7:37/M
3 MARK HOLOCHUCK HOLLIS NY 492 43 50 25:28.7 26:13.2 8:13/M
4 RYAN GARD-HARROLD ORLANDO FL 133 44 97 27:46.5 28:15.4 8:57/M
5 JEFF DONAHOU SANFORD FL 106 41 113 28:43.4 29:07.7 9:16/M
6 WILLIAM ARTHUR SANFORD FL 538 40 114 28:45.8 29:30.2 9:16/M
7 DEREK CARR LAKE MARY FL 536 43 130 29:25.0 29:30.8 9:29/M
8 JAMES ESTRELLA KISSIMMEE FL 493 44 163 30:52.7 31:35.8 9:57/M
9 KEVIN PLANT LAKE MARY FL 311 42 172 31:37.4 31:49.1 10:12/M
10 RODNEY HEDRICK DELAND FL 160 43 181 32:01.5 32:10.4 10:20/M
11 COREY WILSON DEBARY FL 435 44 205 33:17.4 33:34.6 10:44/M
12 BRYAN HARDEN ORLANDO FL 153 41 211 33:25.2 34:19.1 10:47/M
13 RAMON IRIGOYEN ORLANDO FL 179 44 249 35:46.8 37:26.2 11:32/M
14 ARANYA MOM SANFORD FL 261 42 272 37:23.3 38:04.2 12:04/M
15 BRIAN PAPENFUSS KISSIMMEE FL 293 40 382 49:34.2 50:18.1 15:59/M
16 MELISSA BYRD APOPKA FL 63 40 386 50:34.2 51:09.6 16:19/M
17 DOMINIEK MEERS SORRENTO FL 249 40 403 53:50.6 54:31.7 17:22/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MYRNA MATTEI SANFORD FL 232 40 41 25:04.3 25:08.2 8:05/M
2 LORI WATERS CLERMONT FL 423 40 56 25:53.9 26:03.7 8:21/M
3 TERESA CHMELIR LAKE MARY FL 74 44 60 26:09.7 26:18.3 8:26/M
4 TARA WILSON DEBARY FL 438 43 138 29:47.4 30:03.3 9:36/M
5 CINDY BELINGER SANFORD FL 28 42 152 30:22.5 30:52.9 9:48/M
6 MONICA SEMAAN ORLANDO FL 484 44 157 30:34.3 30:45.5 9:52/M
7 APRIL HEDRICK DELAND FL 159 41 178 31:47.3 32:09.5 10:15/M
8 KIM MACKEY LONGWOOD FL 224 43 180 32:00.5 32:20.4 10:19/M
9 TRACY SOMMERFELD OVIEDO FL 380 42 182 32:04.6 32:06.3 10:21/M
10 STEPHANIE WRIGHT LAKE MARY FL 975 42 185 32:10.7 32:41.4 10:23/M
11 SUZY VANREES SANFORD FL 407 40 186 32:11.1 32:41.6 10:23/M
12 SHAWN LAWRENCE SANFORD FL 210 43 187 32:13.3 32:21.5 10:24/M
13 DAWN VENTER ORMOND BEACH FL 411 44 192 32:23.6 32:49.1 10:27/M
14 MARISA DAVIS OVIEDO FL 98 40 220 34:04.3 34:17.2 10:59/M
15 ANDREA LYNCH SANFORD FL 221 41 226 34:21.2 35:04.4 11:05/M
16 TAWNYA PADGETT SAINT CLOUD FL 511 43 230 34:34.0 35:13.1 11:09/M
17 CHRISTINA SLICK LONGWOOD FL 368 44 302 39:25.9 39:58.3 12:43/M
18 ELISHA GONZALEZ LAKE MARY FL 455 43 309 40:38.6 41:03.4 13:06/M
19 NOEMI SANCHEZ ORLANDO FL 345 42 320 41:19.4 42:53.8 13:20/M
20 VENISE WHITE LONGWOOD FL 427 42 321 41:26.3 42:06.2 13:22/M
21 KATE SORRENTINO OVIEDO FL 382 41 323 41:52.5 42:32.2 13:30/M
22 TIANNA WILSON WINTER PARK FL 439 41 332 43:26.9 43:49.3 14:01/M
23 LAWANDA HARRIS SAINT CLOUD FL 155 42 341 44:31.1 44:56.3 14:22/M
24 ROMINA JANNOTTI SANFORD FL 185 41 351 45:13.6 45:32.8 14:35/M
25 PATRICIA ELKHARCHAFI CASSELBERRY FL 114 42 362 46:41.0 47:20.7 15:04/M
26 BRIDGET CHILDERS DAYTONA BEACH FL 73 40 372 48:15.2 48:28.9 15:34/M
27 SANDY SHEFFIELD SANFORD FL 358 44 394 52:07.3 52:40.5 16:49/M
28 HOLLY DUMONT SANFORD FL 108 41 412 55:27.5 56:05.4 17:53/M
29 MICHELLE ESTRELLA KISSIMMEE FL 513 44 421 59:29.5 1:00:14.3 19:11/M
30 SUSAN RUTHERFORD LAKE MARY FL 341 43 426 1:09:59.4 1:10:31.4 22:35/M
31 MELANY JOHNSTON CHULUOTA FL 192 42 427 1:10:00.4 1:10:32.8 22:35/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 WINFRED SANCHEZ DELTONA FL 346 46 9 21:33.5 21:34.9 6:57/M
2 ANTHONY PICONE ALTAMONTE SPRINGS FL 528 46 15 22:42.0 22:58.9 7:19/M
3 MATT CHERRY ORLANDO FL 71 45 16 22:46.0 22:48.8 7:21/M
4 PATRICK MCCALLION WINTER GARDEN FL 239 45 17 22:57.9 22:59.7 7:24/M
5 RICHARD BAKER OVIEDO FL 18 46 22 23:36.9 23:53.3 7:37/M
6 SEBASTIEN BILLAUT LAKE MARY FL 465 47 53 25:42.3 25:51.5 8:17/M
7 CHRIS HOFFARTH DELTONA FL 506 46 61 26:11.6 26:19.3 8:27/M
8 DAN MASTERS LAKE MARY FL 535 48 63 26:24.0 26:27.8 8:31/M
9 SCOTT JOHNSON WINTER SPRINGSER FL 470 46 69 26:42.4 26:59.4 8:37/M
10 JEFF FERNER NEW SMYRNA BEACH FL 119 46 73 27:02.0 27:26.9 8:43/M
11 LUIS RIVERA SANFORD FL 473 48 93 27:40.9 27:42.9 8:55/M
12 TIM GALLAGHER OVIEDO FL 131 48 102 28:02.6 28:17.9 9:03/M
13 CHRIS SANTOS ORLANDO FL 347 47 143 29:53.8 30:38.6 9:38/M
14 THOMAS SMITH ORANGE CITY FL 374 49 148 30:10.5 30:21.2 9:44/M
15 BILL VENTER ORMOND BEACH FL 410 49 149 30:11.2 30:35.2 9:44/M
16 LONNIE JOHNSON SANFORD FL 189 45 158 30:37.1 31:12.3 9:53/M
17 BOB DUNCAN OVIEDO FL 109 47 164 30:54.8 31:16.7 9:58/M
18 LUIS FIGUEROA OVIEDO FL 517 47 166 31:15.3 31:35.9 10:05/M
19 JOHN SLICK LONGWOOD FL 369 45 199 32:50.5 33:22.4 10:35/M
20 STEVEN DESANTO LAKE MARY FL 471 47 206 33:18.6 33:56.5 10:45/M
21 ERIK SOMMERFELD OVIEDO FL 379 47 224 34:15.2 34:16.6 11:03/M
22 VIRGIL MORAR SANFORD FL 483 47 244 35:11.8 35:46.6 11:21/M
23 ANDERSON ROBERT MAITLAND FL 332 45 248 35:46.2 36:32.1 11:32/M
24 GEORGE BERRY ORLANDO FL 36 47 274 37:25.1 37:46.3 12:04/M
25 MATT SKINNER CLERMONT FL 366 47 284 38:00.8 38:42.4 12:15/M
26 TROY THOMPSON ORANGE CITY FL 393 45 314 40:51.8 41:20.2 13:11/M
27 CHRISTOPHER JACKSON CASSELBERRY FL 181 49 322 41:43.8 42:25.9 13:27/M
28 JOHN JANNOTTI SANFORD FL 182 45 330 43:24.2 43:43.2 14:00/M
29 ROBERT RICHARDSON CASSELBERRY FL 328 48 334 43:34.8 43:54.2 14:03/M
30 ABEL ELKHARCHAFI WINTER PARK FL 113 49 359 46:02.2 46:44.4 14:51/M
31 TONY ZERPA OVIEDO FL 489 45 406 54:45.1 55:08.2 17:40/M
32 KEVIN BONNEWITZ LAKE MARY FL 464 49 428 1:22:45.5 1:22:45.5 26:42/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BETSY LAUREANO LAKE MARY FL 209 45 27 23:48.7 23:51.1 7:41/M
2 CYNDI MCCLOSKY DAYTONA BEACH FL 240 49 30 24:12.3 24:35.4 7:48/M
3 CARRIE NEWKIRK SANFORD FL 275 46 43 25:06.9 25:13.1 8:06/M
4 DINA CORMIA LAKE MARY FL 79 45 46 25:11.4 25:22.9 8:07/M
5 CARLA HOGAN MAITLAND FL 170 49 57 25:54.4 25:56.6 8:21/M
6 KAREN CHERRY ORLANDO FL 70 46 72 27:01.9 27:05.2 8:43/M
7 HEIDI WARD OVIEDO FL 420 47 108 28:25.1 28:29.5 9:10/M
8 SHARON PENNISI ORLANDO FL 299 46 118 28:51.1 28:57.8 9:18/M
9 LESLIE JOYNER-CUNNINGHAM WINTER SPRINGS FL 195 47 191 32:21.5 32:49.9 10:26/M
10 LAURA ANDERSON MAITLAND FL 13 47 201 33:01.7 33:47.4 10:39/M
11 MARIA SONKSEN LONGWOOD FL 381 46 207 33:20.0 33:23.4 10:45/M
12 DAVIA MOSS LAKE MARY FL 510 46 212 33:43.4 34:10.5 10:53/M
13 HOLLY PIERCE MOUNT DORA FL 480 47 233 34:44.8 35:12.7 11:12/M
14 KRISTINA DAVIS LAKE MARY FL 97 45 235 34:47.2 34:55.9 11:13/M
15 EVELYN RUCKSTUHL APOPKA FL 337 49 267 36:55.1 37:15.4 11:55/M
16 SANDRA DELGADO DELTONA FL 103 45 288 38:12.0 38:21.4 12:19/M
17 SUZANNE SKINNER CLERMONT FL 367 46 299 39:06.8 39:49.5 12:37/M
18 EILEEN SANTOS ORLANDO FL 348 48 301 39:10.2 39:54.2 12:38/M
19 AMY PENNOCK MAITLAND FL 300 45 303 40:00.4 40:26.8 12:54/M
20 CATHY PETRAZIO SANFORD FL 304 45 338 43:54.4 44:28.6 14:10/M
21 MICHELLE BILLHARTZ NEW SMYRNA BEACH FL 41 46 350 45:07.7 45:21.4 14:33/M
22 ODESSA JOSEPH KISSIMMEE FL 193 46 354 45:35.1 45:59.8 14:42/M
23 JEANNETTE BEVIS LONGWOOD FL 39 46 396 52:31.5 52:31.5 16:56/M
24 VERONICA ZERPA OVIEDO FL 488 46 407 54:46.0 55:08.5 17:40/M
25 CYNTHIA BLACKWELL LAKE MARY FL 45 48 410 55:20.1 55:38.7 17:51/M
26 MARISA BIEVER SANFORD FL 40 49 422 59:42.8 1:00:02.3 19:15/M
27 MIA COLEMAN-BAKER CASSELBERRY FL 77 49 424 1:00:43.8 1:01:34.8 19:35/M
28 LADONNA WHITEHEAD CASSELBERRY FL 428 46 425 1:00:51.1 1:01:33.8 19:38/M
DQ ANXLEY MILES SANFORD FL 252 48 4 20:49.2 20:50.6 6:43/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ELVIS CAMPOS SANFORD FL 64 51 13 22:28.2 22:30.5 7:15/M
2 JOHN MCHALE WINTER SPRINGS FL 523 51 20 23:15.0 23:17.8 7:30/M
3 TOM HAMLIN SANFORD FL 152 50 21 23:30.4 23:35.9 7:35/M
4 PETE PENUEL LONGWOOD FL 476 53 47 25:16.7 25:23.9 8:09/M
5 NEIL SOLOMON WINTER PARK FL 377 50 107 28:23.5 28:29.9 9:09/M
6 GEORGE POTOSKY WINTER SPRINGS FL 315 53 111 28:37.9 28:48.8 9:14/M
7 MARK WARD OVIEDO FL 421 51 156 30:31.7 30:35.9 9:51/M
8 CHRISTOPHER ZEHNDER SAINT CLOUD FL 446 52 231 34:34.6 35:13.7 11:09/M
9 HARRY VOYLES SANFORD FL 417 54 232 34:38.1 34:43.8 11:10/M
10 GREG HOGAN MAITLAND FL 171 50 258 36:15.4 36:34.8 11:42/M
11 JUAN L ARIAS-VEGA ALTAMONTE SPRINGS FL 14 50 279 37:48.9 38:09.4 12:12/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KIM CATRON OLANDO FL 68 50 35 24:53.2 24:55.2 8:02/M
2 SUZIE BABCOCK ORANGE CITY FL 17 52 45 25:10.2 25:25.2 8:07/M
3 JOANN RUNGE DELTONA FL 340 51 55 25:53.5 25:57.9 8:21/M
4 KIMBERLEE GOSCHE-SMITH LAKE MARY FL 142 51 62 26:21.4 26:27.1 8:30/M
5 ELIZABETH SINGER LONGWOOD FL 363 53 95 27:43.3 27:46.3 8:56/M
6 SANDY RADZAK ORANGE CITY FL 320 52 131 29:26.2 29:47.7 9:30/M
7 TISH MONROE DELAND FL 504 52 245 35:16.4 35:40.3 11:23/M
8 AMY NOEGEL ORLANDO FL 862 51 251 35:55.9 36:23.6 11:35/M
9 JACKIE NASH LONGWOOD FL 537 53 294 38:40.3 38:43.4 12:28/M
10 TAMMIE BRODERICK SANFORD FL 51 52 307 40:29.9 41:16.6 13:04/M
11 NORMA JEAN HETRICK SAINT PETERSBURG FL 165 50 370 48:14.8 48:48.4 15:34/M
12 LINDA CRAWFORD CHULUOTA FL 86 51 378 49:11.1 49:31.7 15:52/M
13 CINDY KRAMER ORLANDO FL 203 52 379 49:26.7 50:11.6 15:57/M
14 YESHIH HAILE CASSELBERRY FL 150 51 402 53:49.3 53:49.3 17:22/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALLAN DALTON DELTONA FL 94 57 34 24:47.6 24:49.4 8:00/M
2 MATTHEW PREMO DELTONA FL 317 55 105 28:21.0 28:21.0 9:09/M
3 STEVEN NOONE ORLANDO FL 279 56 135 29:35.4 29:46.1 9:33/M
4 DAN LAKE KISSIMMEE FL 792 59 176 31:44.1 34:52.8 10:14/M
5 JOHN BEDELL APOPKA FL 27 57 188 32:19.5 33:05.2 10:25/M
6 STEVE BABCOCK ORANGE CITY FL 16 56 189 32:20.1 32:43.4 10:26/M
7 DOUG MCKENNEY CLERMONT FL 835 58 270 37:11.0 37:26.2 12:00/M
8 SID VIHLEN SANFORD FL 416 55 348 45:01.7 45:17.9 14:31/M
9 GARY FAIRCLOTH FL 248 59 401 53:49.1 54:31.2 17:22/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 RHONDA MILLS SANFORD FL 256 58 52 25:38.4 26:06.0 8:16/M
2 JULIE SIMMS OVIEDO FL 361 56 141 29:48.5 30:02.4 9:37/M
3 CATHERINE CHEVALIER WINTER PARK FL 72 56 150 30:15.9 30:18.1 9:45/M
4 ERIN MACIEJEWSKI DEBARY FL 223 56 175 31:43.3 32:20.5 10:14/M
5 MARCELLA EMENECKER ORLANDO FL 515 57 218 33:58.8 34:20.3 10:57/M
6 BARB HILDRETH DEBARY FL 166 59 280 37:54.8 38:10.2 12:14/M
7 DONNA MCMURRY SANFORD FL 247 56 295 38:43.6 39:25.4 12:29/M
8 NANCY MEERS SORRENTO FL 250 57 296 38:45.1 38:47.4 12:30/M
9 MARINA CUEVAS GAINESVILLE FL 89 58 308 40:30.4 41:16.6 13:04/M
10 CAROL COPELAND LAKE MARY FL 78 59 324 41:58.1 42:19.7 13:32/M
11 THERESA RUBINSTEIN APOPKA FL 336 58 368 47:23.6 47:52.2 15:17/M
12 RUTH JOHNSON LAKE MARY FL 190 56 377 49:10.3 49:31.2 15:52/M
13 DEBRA RHEAUME OVIEDO FL 327 57 385 50:12.8 50:51.2 16:12/M
14 JANET BARNES` DELTONA FL 22 57 408 54:58.3 55:35.7 17:44/M
15 MONICA PANDO SANFORD FL 291 56 413 55:30.8 56:06.0 17:54/M
16 BETSY FRENCH SANFORD FL 124 55 417 56:48.8 57:55.3 18:19/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BILL BENTZ OVIEDO FL 33 61 117 28:50.2 29:04.9 9:18/M
2 RODNEY PALMER OVIEDO FL 527 62 142 29:51.7 30:10.9 9:38/M
3 KOOS CRAMER LOOSDRECHT NH 85 60 214 33:47.6 33:54.3 10:54/M
4 NORTON BONAPARTE SANFORD FL 494 62 278 37:45.0 37:58.5 12:11/M
5 RAFAEL RAFAEL SANFORD FL 321 60 287 38:10.5 38:31.2 12:19/M
6 JEFF MISCHKE SANFORD FL 259 60 318 40:58.5 41:40.5 13:13/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHRISTINE BANTA LONGWOOD FL 19 60 33 24:47.0 24:56.4 8:00/M
2 NANCY PALMER MAITLAND FL 290 60 49 25:25.0 25:25.0 8:12/M
3 DONNA HEEDUM LAKE MARY FL 161 61 240 34:53.3 35:04.5 11:15/M
4 BEE MILLIRON OVIEDO FL 255 62 247 35:36.7 36:16.7 11:29/M
5 DEBRA MISCHKE SANFORD FL 258 60 265 36:46.8 37:40.2 11:52/M
6 KIM BENTZ OVIEDO FL 34 61 269 37:11.0 37:26.2 12:00/M
7 JACKIE MABRY SANFORD FL 222 64 352 45:26.2 46:09.0 14:39/M
8 LILA ROGERS SAINT CLOUD FL 334 63 353 45:31.0 46:02.2 14:41/M
9 MARYLIN LEENEN CASSELBERRY FL 212 63 358 46:01.6 46:40.3 14:51/M
10 GEROGETTE DEJESUS DAYTONA BEACH FL 100 61 371 48:15.1 48:28.6 15:34/M
11 LIZ TRICKER OVIEDO FL 398 60 376 48:50.2 49:20.9 15:45/M
12 LUCI COSENTINO OVIEDO FL 82 61 395 52:07.4 52:53.1 16:49/M
13 DEBORAH PARKS LONGWOOD FL 295 61 414 56:35.9 57:15.9 18:15/M
14 CAROL LARSON LAKE MARY FL 208 63 416 56:46.4 57:53.8 18:19/M
15 TINA KINGSTON LAKE MARY FL 197 62 418 58:29.7 58:44.3 18:52/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARK BLOOM LAKE MARY FL 46 66 159 30:38.7 30:58.7 9:53/M
2 TOM LOVE WINTER SPRINGS FL 220 67 194 32:29.7 33:04.2 10:29/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARSHA SJOBERG SANFORD FL 365 69 315 40:52.2 41:05.1 13:11/M
2 DEBBY EMMERT LAKE MARY FL 116 67 415 56:39.1 57:17.5 18:16/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHUCK MCLAUGHLIN OVIEDO FL 246 75 271 37:12.8 38:01.0 12:00/M
2 CARL SJOBERG SANFORD FL 364 74 360 46:28.9 46:41.2 14:59/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GWEN L. HUGHES NEW SMYRNA BEACH FL 509 70 238 34:52.9 35:23.8 11:15/M
2 RUTH DEL MANZANO LONGWOOD FL 101 71 257 36:10.5 36:31.9 11:40/M