EA Sports Riverside Dash 15k and 5K

Age Group Results

April 12, 2015


Results By Race Time Sports


Men: Top Finishers 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69

CHASE 15K

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 FREDISON CARMEI COSTA ORLANDO FL 675 38 1 50:30.4 50:31.3 5:26/M
2 HERSON PENA 1128 20 2 54:24.3 54:24.5 5:51/M
3 DAVID HESS WOODSTOCK IL 765 23 3 54:58.6 55:00.4 5:55/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 LYUBOV DENISOVA GAINESVILLE FL 686 43 4 55:09.0 55:09.2 5:56/M
2 NATASHA YAREMCZUK MONTVERDE FL 1059 34 7 57:56.3 57:57.5 6:14/M
3 HEATHER SCHULZ ORLANDO FL 1124 40 8 58:28.1 58:28.4 6:17/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN LAFRENIERE SAINT CLOUD FL 827 49 9 59:41.0 59:43.5 6:25/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MICHELLE NUNEZ ORLANDO FL 909 40 10 1:00:08.3 1:00:10.5 6:28/M
Top

Male 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DEREK ISAAC WINTER PARK FL 788 13 54 1:13:13.7 1:13:15.7 7:52/M
2 RYAN GONZALEZ WINTER PARK FL 745 15 59 1:14:27.9 1:14:29.6 8:00/M
3 BRANDON MARTIN 1126 16 263 1:41:29.6 1:41:38.2 10:55/M
Top

Female 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TAYLOR KUPERBERG HEATHROW FL 825 16 391 2:01:08.2 2:01:37.6 13:02/M
2 SHAINA TOLLEFSON OVIEDO FL 1023 12 431 2:14:17.3 2:14:49.1 14:26/M
Top

Male 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CARLOS SOTO DEBARY FL 998 21 28 1:07:11.6 1:07:15.5 7:13/M
2 MICHAEL JONES WINDERMERE FL 801 24 68 1:15:47.3 1:15:49.8 8:09/M
Top

Female 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ELIANA KARR 789 18 27 1:06:04.9 1:06:06.6 7:06/M
2 JENNIFER WALSH MAITLAND FL 1036 24 98 1:21:58.7 1:22:19.3 8:49/M
3 BARBARA ARATO ORLANDO FL 608 24 152 1:28:58.7 1:29:13.2 9:34/M
4 KATHRYN MCLEAN ORLANDO FL 870 24 288 1:45:50.2 1:46:25.8 11:23/M
5 HALEY KANDLE WINTER SPRINGS FL 806 23 293 1:46:51.2 1:47:21.1 11:29/M
6 KIMBERLY STALKER WINTER PARK FL 1113 24 400 2:03:15.2 2:03:50.5 13:15/M
7 KALEY RAGSDALE GREEN COVE SPRINGS FL 944 20 416 2:08:38.9 2:09:21.2 13:50/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 PATRICK ROTH CASSELBERRY FL 961 26 34 1:09:20.7 1:09:23.4 7:27/M
2 CHAD JOYNER WINTER PARK FL 1069 25 36 1:10:18.2 1:10:21.4 7:34/M
3 DAN GLEASON ST. CLOUD FL 744 27 47 1:12:22.1 1:12:33.3 7:47/M
4 FRANK BRITO WINTER GARDEN FL 644 29 51 1:12:52.6 1:12:57.4 7:50/M
5 IAN MURPHY ORLANDO FL 898 26 53 1:13:07.2 1:13:09.5 7:52/M
6 RYAN WILLIAMS BASINGSTOKE HAM 1090 28 88 1:18:58.3 1:19:14.8 8:29/M
7 JONATHAN HANSLA SANFORD FL 759 29 102 1:22:44.2 1:22:51.8 8:54/M
8 CHRIS PURDIN OVIEDO FL 936 28 148 1:28:43.0 1:28:48.5 9:32/M
9 DAVID O'CONNELL ORLANDO FL 911 26 186 1:32:12.7 1:32:47.3 9:55/M
10 JAMES TERRY KISSIMMEE FL 1077 27 187 1:32:14.0 1:32:31.2 9:55/M
11 KEVIN SPARKS ORLANDO FL 999 26 194 1:33:01.3 1:33:30.1 10:00/M
12 CHRIS POLUSKI ORLANDO FL 930 29 257 1:41:08.7 1:41:24.8 10:52/M
13 JOSH GUNDERSON ORLANDO FL 753 29 258 1:41:09.8 1:41:23.3 10:53/M
14 TONY CAPOVERDI WINTER PARK FL 652 29 327 1:50:48.9 1:51:33.8 11:55/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALLISON PALMER LEXINGTON PARK MD 922 29 21 1:04:28.2 1:04:34.4 6:56/M
2 CORRIE LAIL 1123 26 50 1:12:32.4 1:12:35.5 7:48/M
3 LAURA ECKMAN OVIEDO FL 707 29 86 1:18:23.8 1:18:39.8 8:26/M
4 ANJALI SAREEN LONGWOOD FL 969 28 119 1:25:07.8 1:25:18.7 9:09/M
5 LIZ ROSARIO SANFORD FL 960 26 131 1:26:34.2 1:26:56.8 9:18/M
6 KELSEY SERVI LONGWOOD FL 1111 28 150 1:28:54.7 1:29:11.4 9:34/M
7 ANNIE GOTTSHALK OVIEDO FL 751 29 154 1:29:16.9 1:30:01.4 9:36/M
8 ERICA SCULLY ORLANDO FL 977 28 160 1:29:50.2 1:29:58.1 9:40/M
9 IRISHA SCULLY ORLANDO FL 978 28 162 1:30:08.2 1:30:16.6 9:42/M
10 FAITH DOLES WINTER GARDEN FL 695 28 175 1:31:40.2 1:31:50.3 9:51/M
11 NICOLE KRAUSE SANFORD FL 1072 26 180 1:32:00.2 1:32:07.1 9:54/M
12 YAHAIRA PATINO ORLANDO FL 1067 25 181 1:32:02.3 1:32:08.7 9:54/M
13 KAYLIN SIMPSON WINTER PARK FL 985 25 185 1:32:11.7 1:32:32.2 9:55/M
14 KIMBERLY HACKMAN 1120 28 202 1:34:12.1 1:34:22.1 10:08/M
15 NICOLE ROY LAKE MARY FL 962 29 217 1:35:43.5 1:36:03.7 10:18/M
16 NICHOLE L DEHLINGER WINTER PARK FL 685 29 247 1:40:05.6 1:40:32.8 10:46/M
17 ANNA MANTHEY OVIEDO FL 855 29 253 1:40:36.9 1:41:02.8 10:49/M
18 KAYLA TORRES ORLANDO FL 1024 28 255 1:40:58.2 1:41:33.9 10:51/M
19 GENESIS RIOS ORLANDO FL 954 25 280 1:44:57.1 1:45:11.6 11:17/M
20 SARAH ORTIZ ORLANDO FL 917 26 284 1:45:33.9 1:46:08.7 11:21/M
21 DEVYN PRADO ORLANDO FL 932 26 292 1:46:50.4 1:47:20.7 11:29/M
22 HOLLY MALCOM WINTER SPRINGS FL 854 29 295 1:46:56.7 1:47:22.7 11:30/M
23 JUSTINE CHARLSON TITUSVILLE FL 655 26 305 1:48:16.2 1:48:59.8 11:38/M
24 NATALIA SOBERANES ORLANDO FL 997 25 315 1:49:03.9 1:49:32.2 11:44/M
25 HOLLY LANHAM OVIEDO FL 830 29 326 1:50:46.2 1:51:07.5 11:55/M
26 KELLY LEWANDOWSKI WINTER PARK FL 845 29 328 1:50:49.4 1:51:33.7 11:55/M
27 SEEMA VALENTIN LONGWOOD FL 1028 28 354 1:54:15.0 1:54:29.3 12:17/M
28 VERONICA MOORE ORLANDO FL 884 25 355 1:54:16.9 1:54:54.8 12:17/M
29 LAUREN MAY WINTER PARK FL 1081 27 361 1:54:37.8 1:55:06.6 12:19/M
30 JESSICA WHITLATCH WINTER GARDEN FL 1048 28 385 1:59:41.6 2:00:13.9 12:52/M
31 NICCOLE MILLER ALTAMONTE SPRINGS FL 881 29 401 2:03:17.5 2:04:02.8 13:15/M
32 DEANN GURNEY OVIEDO FL 754 25 402 2:04:29.5 2:05:07.6 13:23/M
33 JORDAN PATTERSON APOPKA FL 925 25 417 2:09:58.7 2:10:28.6 13:58/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SAMUEL MORRIS ORLANDO FL 888 31 6 57:30.5 57:32.5 6:11/M
2 ADALBERTO NETO 885 31 11 1:01:23.6 1:01:26.2 6:36/M
3 LUIS RIVERA SANFORD FL 1117 32 39 1:10:51.0 1:10:53.8 7:37/M
4 KEITH WHITE CELEBRATION FL 1047 31 52 1:12:57.9 1:13:03.9 7:51/M
5 WILLIAM COOK ALTAMONTE SPRINGS FL 665 31 70 1:15:50.6 1:16:01.2 8:09/M
6 NATHAN HOLIC ORLANDO FL 774 34 100 1:22:28.0 1:23:02.8 8:52/M
7 TODD KIHLMIRE DELTONA FL 1104 34 136 1:27:12.4 1:27:28.9 9:23/M
8 MICHAEL TEMPKINS ALTAMONTE SPRINGS FL 1019 33 145 1:28:27.9 1:28:44.8 9:31/M
9 MARK MITCHELL LAWTON OK 1116 34 184 1:32:11.6 1:32:32.5 9:55/M
10 JOSHUA OLCOTT LADY LAKE FL 914 32 191 1:32:38.3 1:32:47.6 9:58/M
11 ROB MCADAMS OVIEDO FL 862 30 197 1:33:05.9 1:33:35.8 10:01/M
12 ARTHUR HOMS LONGWOOD FL 777 31 215 1:35:39.6 1:35:50.8 10:17/M
13 KRISTOPHER COYLE CASSELBERRY FL 672 34 222 1:36:06.9 1:36:36.1 10:20/M
14 RICHARD FIFELSKI WINTER SPRINGS FL 723 30 237 1:38:47.1 1:39:06.1 10:37/M
15 NICK MANTHEY OVIEDO FL 856 33 254 1:40:38.0 1:41:03.7 10:49/M
16 REID LENHART TAMPA FL 843 32 277 1:44:01.6 1:44:35.1 11:11/M
17 STEVE LEWIS DELAND FL 846 32 310 1:48:36.4 1:49:08.7 11:41/M
18 KEVIN DAVIS LONGWOOD FL 1068 34 365 1:55:43.7 1:56:19.8 12:27/M
19 KEVIN FUSCO SANFORD FL 736 31 369 1:56:01.5 1:56:29.9 12:28/M
20 JAMES PIERCE EAGLE LAKE FL 928 34 388 2:01:04.0 2:01:51.7 13:01/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHARISSE WINTER APOPKA FL 1056 32 19 1:04:14.4 1:04:16.3 6:54/M
2 KRISTEN SCRUGGS ORLANDO FL 976 31 25 1:05:41.8 1:05:47.7 7:04/M
3 JESSIKAH COOK ORLANDO FL 1087 32 46 1:12:04.4 1:12:10.5 7:45/M
4 MONICA SHOWERS GRAND ISLAND FL 984 34 62 1:14:45.1 1:14:54.2 8:02/M
5 SAMANTHA DEBELLO WINDERMERE FL 682 34 67 1:15:31.4 1:15:39.3 8:07/M
6 JAIME MCKEE LAKE MARY FL 1075 32 77 1:16:46.9 1:17:11.8 8:15/M
7 AMANDA BROOKS ORLANDO FL 645 33 79 1:17:32.2 1:17:35.9 8:20/M
8 STEPHANIE CARLI LONGWOOD FL 653 32 82 1:17:43.8 1:17:55.1 8:21/M
9 LAUREN VELAZQUEZ BELLE ISLE FL 1031 32 85 1:18:16.3 1:18:31.3 8:25/M
10 JAMIE WILLIAMS MOUNT DORA FL 1051 33 99 1:22:20.4 1:22:29.5 8:51/M
11 RITA FALLATEUF SANFORD FL 717 33 124 1:25:54.6 1:26:07.1 9:14/M
12 AMANDA HYMAN ORLANDO FL 785 34 138 1:27:22.9 1:27:36.8 9:24/M
13 SHEILA COLLAMAT-BROWN ORLANDO FL 664 32 143 1:28:20.7 1:28:50.1 9:30/M
14 JESSICA SHERBERT WINTER GARDEN FL 1079 32 156 1:29:29.4 1:29:47.2 9:37/M
15 TARA DEGNAN CASSELBERRY FL 683 34 157 1:29:35.5 1:29:54.4 9:38/M
16 ANDREA HOWELL WINDERMERE FL 1119 34 158 1:29:38.8 1:29:48.4 9:38/M
17 CHRISTINE ROMM CASSELBERRY FL 958 31 164 1:30:26.8 1:31:16.5 9:43/M
18 SARAH HENDESS LAKE MARY FL 762 33 177 1:31:47.5 1:31:58.7 9:52/M
19 MONICA JONES ORLANDO FL 802 32 182 1:32:04.1 1:32:28.3 9:54/M
20 CRYSTAL SCHMIDT OVIEDO FL 971 34 192 1:32:50.2 1:33:09.3 9:59/M
21 ELAINE WIEDEMER CASSELBERRY FL 1049 30 195 1:33:02.1 1:33:13.5 10:00/M
22 KINDRA COYLE CASSELBERRY FL 671 32 223 1:36:07.9 1:36:36.1 10:20/M
23 FABIENNE BAIZ ALTAMONTE SPRINGS FL 612 33 227 1:36:26.0 1:36:50.7 10:22/M
24 GABRIELA MUNDLOS SANFORD FL 895 34 235 1:38:14.2 1:38:26.1 10:34/M
25 NICOLE LARSON ORLANDO FL 831 32 244 1:39:44.8 1:40:27.1 10:43/M
26 SHIRLEY CHERNES SANFORD FL 658 32 249 1:40:14.5 1:40:41.3 10:47/M
27 KENDRA GILBERTSON ORLANDO FL 740 30 256 1:40:58.4 1:41:33.9 10:51/M
28 HEATHER HOLIC ORLANDO FL 773 33 259 1:41:22.6 1:41:58.1 10:54/M
29 VANESSA TALAA APOPKA FL 1015 34 260 1:41:23.1 1:41:50.3 10:54/M
30 CLAIRE PAGAN ORLANDO FL 920 32 273 1:43:36.7 1:43:50.4 11:08/M
31 DIANA SEMIDEY KISSIMMEE FL 979 33 285 1:45:34.6 1:45:55.8 11:21/M
32 KIMBERLY HALL WINTER PARK FL 756 34 291 1:46:46.1 1:47:22.4 11:29/M
33 JENNIFER JOHNSON OVIEDO FL 796 30 301 1:48:08.3 1:48:33.8 11:38/M
34 EMILY GELESKE MOUNT DORA FL 738 30 306 1:48:25.2 1:48:42.7 11:39/M
35 MARISA VELTRI DELAND FL 1032 34 311 1:48:36.8 1:49:08.8 11:41/M
36 CASEY KOSYK LONGWOOD FL 821 30 334 1:51:40.7 1:52:02.3 12:00/M
37 SYLVIA BARONE ORLANDO FL 616 33 335 1:51:50.3 1:52:29.3 12:02/M
38 WINNIE OH ORLANDO FL 913 34 346 1:53:48.2 1:54:11.8 12:14/M
39 ROXANNE RIBAKOFF LAKE MARY FL 952 33 352 1:54:01.6 1:54:32.7 12:16/M
40 LINDSAY COOVER SANFORD FL 667 30 368 1:56:00.9 1:56:30.3 12:28/M
41 TIFFANY MIKLOS OVIEDO FL 878 34 382 1:58:42.8 1:59:13.3 12:46/M
42 LAURA MCCLOUD CHULUOTA FL 864 33 383 1:59:00.4 1:59:39.2 12:48/M
43 LAURA JOHNSON CASSELBERRY FL 797 30 387 2:00:46.9 2:01:10.6 12:59/M
44 JENNIFER MILLER OVIEDO FL 880 34 394 2:01:18.9 2:01:49.2 13:03/M
45 JANIE GIBSON ODESSA FL 739 30 396 2:02:14.5 2:03:01.1 13:09/M
46 TANIA GONZALEZ CASSELBERRY FL 746 34 403 2:04:30.7 2:04:50.5 13:23/M
47 JO NISEWANGER LONGWOOD FL 904 34 405 2:05:14.4 2:05:38.8 13:28/M
48 KACEY EDMONDSON MOUNT DORA FL 709 33 411 2:06:50.3 2:07:10.6 13:38/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JEREMY DAVIDSON LAKE HELEN FL 1114 39 5 55:39.3 55:39.7 5:59/M
2 BRIAN FURGALA APOPKA FL 735 39 13 1:02:03.8 1:02:05.9 6:40/M
3 STEPHEN FRANCIS WINTER SPRINGS FL 732 38 17 1:03:58.1 1:03:58.7 6:53/M
4 MICHAEL PRINCE ALTAMONTE SPRINGS FL 646 35 20 1:04:21.5 1:04:23.8 6:55/M
5 JAMES HOPE 829 37 29 1:07:22.9 1:07:31.6 7:15/M
6 ANDREW MARTIN 1125 36 33 1:09:07.1 1:09:10.7 7:26/M
7 DAVID MCLATCHIE ORLANDO FL 869 35 41 1:11:19.5 1:11:23.9 7:40/M
8 STEVEN BLOCK LONGWOOD FL 632 38 42 1:11:49.1 1:11:55.5 7:43/M
9 ANDREW WINDLE WINTER PARK FL 1083 35 44 1:11:58.6 1:12:05.2 7:44/M
10 TEDDY MUNOZ LONGWOOD FL 897 39 64 1:14:59.9 1:15:04.5 8:04/M
11 MARCOS SANTIAGO KISSIMMEE FL 968 35 72 1:16:19.0 1:16:28.8 8:12/M
12 BENJAMIN BROWN 657 37 76 1:16:41.8 1:16:50.2 8:15/M
13 ALEXANDER EDEL WINTER SPRINGS FL 708 37 80 1:17:41.2 1:17:46.6 8:21/M
14 MARK LEHMAN SANFORD FL 841 35 104 1:23:18.1 1:23:23.9 8:57/M
15 RICHARD HALL BELMONT DUR 757 36 107 1:23:47.6 1:23:57.8 9:01/M
16 RONALD WESTON ORLANDO FL 1046 38 132 1:26:41.3 1:27:03.8 9:19/M
17 BARRY HYMAN ORLANDO FL 786 38 137 1:27:22.2 1:27:36.3 9:24/M
18 ERIC BASS SANFORD FL 620 36 155 1:29:25.1 1:29:59.3 9:37/M
19 JORDAN SMITH LAKE MARY FL 993 38 168 1:30:36.1 1:30:47.5 9:45/M
20 KEVIN COULTHART LAKE MARY FL 1076 39 174 1:31:20.3 1:31:37.6 9:49/M
21 RANDY CHASE WINTER GARDEN FL 656 39 193 1:32:50.9 1:33:35.6 9:59/M
22 RON MCGRIER ORLANDO FL 1092 38 200 1:33:42.5 1:33:53.3 10:05/M
23 BRIAN BOLES LONGWOOD FL 633 36 204 1:34:29.3 1:35:02.1 10:10/M
24 NATHAN HANNAH WINTER PARK FL 758 36 208 1:35:18.9 1:36:01.2 10:15/M
25 STEVEN BARBARICH LAKE MARY FL 613 39 221 1:35:55.6 1:36:12.4 10:19/M
26 BRYAN BARONE ORLANDO FL 615 37 314 1:48:40.5 1:49:18.8 11:41/M
27 TONY APICELLA OVIEDO FL 1065 37 350 1:53:58.6 1:54:39.8 12:15/M
28 ROB ZAKRZEWSKI 1140 39 377 1:58:02.0 1:58:24.8 12:42/M
29 PANDELIS PERDIKES TAVARES FL 926 38 407 2:05:48.0 2:06:25.6 13:32/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 NICOLE KLEIMAN ORLANDO FL 818 38 78 1:16:59.9 1:17:22.7 8:17/M
2 JANICE FIORE WINTER GARDEN FL 725 37 89 1:19:08.5 1:19:25.8 8:31/M
3 KAMI WEAVER OVIEDO FL 1041 37 97 1:21:53.5 1:22:15.8 8:48/M
4 GRACIE AMADOR ORLANDO FL 607 36 121 1:25:21.4 1:25:29.2 9:11/M
5 JENNIFER TAFT OVIEDO FL 1013 36 122 1:25:43.3 1:26:04.9 9:13/M
6 DENISE EDWARDS CASSELBERRY FL 710 39 140 1:27:39.8 1:27:41.6 9:25/M
7 CONNIE HELM ORLANDO FL 761 35 153 1:29:05.0 1:29:28.8 9:35/M
8 ERIN VERNIER APOPKA FL 1101 38 163 1:30:08.9 1:30:08.9 9:42/M
9 KATHERINE PONS WINTER SPRINGS FL 931 36 165 1:30:29.5 1:30:36.3 9:44/M
10 TERESA CRUZ OVIEDO FL 676 39 170 1:31:11.6 1:31:29.6 9:48/M
11 VANESSA LAVAREZ ORLANDO FL 835 36 173 1:31:16.3 1:31:44.8 9:49/M
12 CYNTHIA BRICENO ORLANDO FL 641 38 190 1:32:34.4 1:33:01.3 9:57/M
13 HEATHER ZICCARDI LONGWOOD FL 1063 37 196 1:33:04.0 1:33:25.3 10:00/M
14 CYNDI QUINONES ORLANDO FL 942 39 198 1:33:24.4 1:33:58.7 10:03/M
15 KAROLINA LASO OAKLAND FL 833 38 209 1:35:20.2 1:35:49.8 10:15/M
16 KRISTINE ELKIND ORANGE CITY FL 712 38 219 1:35:52.0 1:36:29.3 10:18/M
17 ANN DENNIS ALTAMONTE SPRINGS FL 687 37 226 1:36:25.1 1:36:49.8 10:22/M
18 FERN MACDONALD BELLE ISLE FL 852 35 228 1:36:27.7 1:36:50.1 10:22/M
19 MICHELLE YARBROUGH ST JOHNS FL 1107 36 231 1:37:38.3 1:38:19.8 10:30/M
20 OLIVIA HENSON ORLANDO FL 764 38 234 1:38:00.1 1:38:10.1 10:32/M
21 MANDY SHADDIX ALTAMONTE SPRINGS FL 980 37 262 1:41:27.3 1:41:43.9 10:55/M
22 ANJOLI MARTIN ORLANDO FL 858 35 266 1:42:09.1 1:42:41.8 10:59/M
23 ISABELLE KERN LAKE MARY FL 810 38 269 1:43:00.8 1:43:15.1 11:05/M
24 CRYSTAL GOODMAN LAKE MARY FL 747 39 270 1:43:01.0 1:43:15.1 11:05/M
25 JULIA BITLER 1138 39 271 1:43:06.1 1:43:25.8 11:05/M
26 NIQUITA GIOIA WINTER SPRINGS FL 743 36 274 1:43:37.0 1:43:50.6 11:08/M
27 AMY RUSSO DELTONA FL 964 39 275 1:43:40.3 1:44:18.6 11:09/M
28 KARA IRISH LAKE MARY FL 787 36 278 1:44:10.1 1:44:47.6 11:12/M
29 TIFFANY BRADLEY ORANGE CITY FL 640 36 279 1:44:11.4 1:44:48.3 11:12/M
30 MISTY SNYDER SANFORD FL 996 39 289 1:46:02.0 1:46:28.3 11:24/M
31 BEATA FORESTER ORLANDO FL 731 37 290 1:46:11.9 1:46:36.6 11:25/M
32 MARIANGELA MUNOZ LONGWOOD FL 896 39 294 1:46:53.8 1:47:19.9 11:30/M
33 CHRISTINE STEELE ORLANDO FL 1002 35 309 1:48:32.8 1:49:03.3 11:40/M
34 MAURA WANZER ORLANDO FL 1038 35 320 1:49:47.0 1:50:21.8 11:48/M
35 YVETTE SALIBA ALTAMONTE SPRINGS FL 967 36 324 1:50:20.8 1:51:07.8 11:52/M
36 STEFANIE JOHNSON ALTAMONTE SPRINGS FL 798 36 325 1:50:23.9 1:51:10.1 11:52/M
37 JESSICA LOWRY ORLANDO FL 851 37 338 1:52:03.4 1:52:29.3 12:03/M
38 MARISA DAVIS OVIEDO FL 679 39 342 1:52:47.5 1:53:11.8 12:08/M
39 JAMIE SMITH LAKE MARY FL 991 36 359 1:54:32.4 1:54:44.7 12:19/M
40 ANGELA WERRING ORLANDO FL 1084 35 389 2:01:04.8 2:01:22.8 13:01/M
41 LAURA STEWART WINDERMERE FL 1006 39 390 2:01:07.0 2:01:39.9 13:01/M
42 TERRI WATKINS ORLANDO FL 1040 39 393 2:01:15.1 2:01:46.3 13:02/M
43 MARCIE DEARTH LONGWOOD FL 681 39 409 2:06:02.1 2:06:49.8 13:33/M
44 MISTY MERCHANT MIMS FL 875 36 410 2:06:44.5 2:07:24.7 13:38/M
45 ELIZABETH HENSLEY WINTER GARDEN FL 763 36 412 2:06:50.8 2:07:10.6 13:38/M
46 MONICA CUERVO ORLANDO FL 677 35 418 2:10:03.1 2:10:13.6 13:59/M
47 DIANA BUZNEGO MIAMI FL 649 35 421 2:10:53.0 2:11:18.1 14:04/M
48 KRISTINA BEIS BELLE ISLE FL 628 39 422 2:10:54.2 2:11:17.8 14:05/M
49 JAMIE MOBLEY WINTER GARDEN FL 883 36 426 2:12:26.5 2:13:03.1 14:14/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOEL FENLASON PATRICK AFB FL 719 41 14 1:02:24.2 1:02:27.3 6:43/M
2 JOSH EBERT DELAND FL 706 41 24 1:05:24.9 1:05:30.2 7:02/M
3 GERARDO LABORDA LAKE MARY FL 826 43 31 1:08:18.7 1:08:19.5 7:21/M
4 JUAN MOSCOSO LONGWOOD FL 1073 42 35 1:09:49.6 1:09:52.1 7:30/M
5 JOSE RODRIGUEZ LONGWOOD FL 955 44 38 1:10:34.3 1:10:38.7 7:35/M
6 MARK WITHAM LONGWOOD FL 1057 43 45 1:12:03.7 1:12:11.4 7:45/M
7 ERIK RICCARDI ALTAMONTE SPRINGS FL 1070 40 55 1:14:03.3 1:14:24.7 7:58/M
8 TIMOTHY COWAN MAITLAND FL 670 42 58 1:14:20.3 1:14:25.9 8:00/M
9 CHRISTOPHER DAVIS 1129 44 63 1:14:51.9 1:15:05.3 8:03/M
10 DONALD TEER ORLANDO FL 1017 42 75 1:16:30.6 1:16:38.2 8:14/M
11 ADAM TANIELIAN MAITLAND IL 1016 41 83 1:17:46.7 1:18:10.2 8:22/M
12 TODD TEIXEIRA DEBARY FL 1018 43 94 1:21:10.9 1:21:14.8 8:44/M
13 MATTEO CASOLARI WOODSIDE NY 1045 40 95 1:21:15.3 1:21:27.8 8:44/M
14 MATTHEW FITCH SANFORD FL 726 43 105 1:23:33.0 1:23:39.9 8:59/M
15 TY TAFT OVIEDO FL 1014 40 110 1:24:18.3 1:24:40.7 9:04/M
16 JASON MOODY WYOMING MI 1085 44 113 1:24:35.5 1:24:41.3 9:06/M
17 MATTHEW LORD EUSTIS FL 849 42 115 1:24:47.3 1:24:47.3 9:07/M
18 HG WOODWARD 1131 44 125 1:26:00.0 1:26:49.2 9:15/M
19 KEITH HALL DEBARY FL 755 42 126 1:26:01.7 1:26:14.3 9:15/M
20 JOSEPH HOLLOWAY JACKSONVILLE FL 776 40 127 1:26:11.6 1:26:27.9 9:16/M
21 CHAD WOFFORD CASSELBERRY FL 1058 42 130 1:26:28.1 1:26:41.9 9:18/M
22 COLM MCDONNELL DAYTONA BEACH FL 866 43 230 1:37:29.3 1:37:50.8 10:29/M
23 JOHN JANNOTTI SANFORD FL 794 44 240 1:39:10.8 1:39:47.5 10:40/M
24 DANIEL LAGRANGE DELTONA FL 1082 42 251 1:40:23.0 1:40:50.3 10:48/M
25 JUAN PABLO MARTINEZ ORLANDO FL 1088 40 265 1:41:46.3 1:41:58.7 10:57/M
26 MARK MUELLER LUTZ FL 893 42 268 1:42:33.6 1:43:07.3 11:02/M
27 AARON DIAZ APOPKA FL 692 40 283 1:45:30.6 1:46:10.7 11:21/M
28 JAMES QUICK CASSELBERRY FL 939 43 296 1:47:09.3 1:47:41.6 11:31/M
29 TODD QUANSTROM ORLANDO FL 938 41 312 1:48:38.4 1:49:09.7 11:41/M
30 STANLEY HARRISON ST JOHNS FL 1108 42 331 1:51:03.0 1:51:43.6 11:56/M
31 ROBERT DIXON LEESBURG FL 694 43 349 1:53:58.5 1:54:10.8 12:15/M
32 NIGEL PRINCE 934 43 379 1:58:04.3 1:58:04.3 12:42/M
33 JOSE RODRIGUEZ SANFORD FL 956 41 380 1:58:10.4 1:58:23.2 12:42/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MAITE MOSCOSO LONGWOOD FL 1074 42 15 1:03:02.4 1:03:03.7 6:47/M
2 MAI TRAN SANFORD FL 1105 42 65 1:15:09.1 1:15:23.4 8:05/M
3 KRISTINA PEEPLES CASSELBERRY FL 1103 44 87 1:18:34.8 1:18:41.4 8:27/M
4 MICHELLE THOMPSON ORANGE CITY FL 1021 44 111 1:24:19.5 1:24:32.4 9:04/M
5 ROBIN MACDONALD WINTER SPRINGS FL 853 42 134 1:26:50.4 1:27:05.1 9:20/M
6 KIMBERLY WALSH PORT ORANGE FL 1037 43 135 1:26:51.8 1:27:07.5 9:20/M
7 MICHELLE VIHLEN SANFORD FL 1033 42 141 1:27:54.5 1:28:22.1 9:27/M
8 LAURA FITZGERALD LAKE MARY FL 727 41 159 1:29:42.8 1:29:55.3 9:39/M
9 DEBRA COLE DELAND FL 663 44 166 1:30:30.1 1:30:52.3 9:44/M
10 DANIELE SHEARER MIMS FL 982 40 171 1:31:12.7 1:31:55.7 9:48/M
11 AMY MORRIS SANFORD FL 887 42 172 1:31:12.8 1:31:39.7 9:48/M
12 TAMMIE BORDWELL ORLANDO FL 634 42 176 1:31:46.8 1:31:55.9 9:52/M
13 CASSANDRA AIKENS APOPKA FL 603 41 199 1:33:30.7 1:33:40.1 10:03/M
14 CINDY AULD DELTONA FL 611 41 212 1:35:22.5 1:35:55.1 10:15/M
15 KATHLEEN COOMANS DAYTONA BEACH FL 666 44 214 1:35:35.3 1:35:48.3 10:17/M
16 CHRISTINE BORNSTEIN APOPKA FL 636 44 225 1:36:13.8 1:36:23.5 10:21/M
17 MELISSA GORMAN SANFORD FL 748 41 241 1:39:16.6 1:39:46.1 10:40/M
18 BETH STELLA ORLANDO FL 1004 44 242 1:39:21.0 1:39:38.6 10:41/M
19 TIFFANI MORGAN ORLANDO FL 886 42 246 1:39:49.7 1:40:31.6 10:44/M
20 JENNIFER LAUDATO SANFORD FL 834 44 252 1:40:33.2 1:41:20.6 10:49/M
21 CHRISTINA SLICK LONGWOOD FL 989 43 299 1:47:47.1 1:48:08.3 11:35/M
22 LISA KIMBROUGH LONGWOOD FL 813 40 302 1:48:10.7 1:48:31.5 11:38/M
23 TRACY TURNER CLERMONT FL 1027 44 303 1:48:12.9 1:48:38.5 11:38/M
24 ROSE RIORDAN OVIEDO FL 953 41 304 1:48:13.6 1:48:55.7 11:38/M
25 BOBBI CAMPBELL BETSY LAYNE KY 1110 42 317 1:49:20.6 1:49:40.6 11:45/M
26 MELANIE GULDI WINTER SPRINGS FL 1095 41 319 1:49:28.2 1:50:08.2 11:46/M
27 MELISSA SZENTMIKLOSI ORLANDO FL 1012 40 323 1:49:49.8 1:50:25.6 11:48/M
28 HEATHER MITCHELL TITUSVILLE FL 882 40 329 1:50:57.9 1:51:19.3 11:56/M
29 BRENDA GARY ORLANDO FL 737 44 330 1:51:01.5 1:51:29.3 11:56/M
30 CLAUDIA LETIZIA MOUNT DORA FL 844 40 336 1:51:50.8 1:52:28.5 12:02/M
31 JENNIFER SMITH OVIEDO FL 992 41 337 1:52:02.2 1:52:29.1 12:03/M
32 BEATRICE FEENEY WINTER PARK FL 718 41 351 1:54:01.3 1:54:32.5 12:16/M
33 DANIELA HUBNER ORLANDO FL 778 43 356 1:54:22.3 1:54:38.6 12:18/M
34 LIZ BARRETT DELTONA FL 619 40 366 1:55:45.1 1:56:33.9 12:27/M
35 SHANNON BATTOE WINTER PARK FL 623 44 370 1:56:36.7 1:57:10.1 12:32/M
36 FLOSSIE GILLEN SANFORD FL 741 41 372 1:56:51.0 1:57:37.6 12:34/M
37 MONICA ADAMS-CHRISTENSON LAKE MARY FL 602 42 374 1:56:58.9 1:57:47.9 12:35/M
38 TARA BOUJOULIAN SOUTH DAYTONA FL 637 41 378 1:58:02.0 1:58:24.6 12:42/M
39 REBECCA BASTIAN OCOEE FL 621 43 386 2:00:33.8 2:01:05.7 12:58/M
40 CHRISTINA MCKEON LONGWOOD FL 868 41 395 2:01:47.2 2:02:16.8 13:06/M
41 SHERI NEDLEY APOPKA FL 901 40 404 2:05:12.3 2:05:49.8 13:28/M
42 YVIE D'ALLAIRD DELTONA FL 678 41 408 2:05:59.3 2:06:30.6 13:33/M
43 RORI SAUNDERS SANFORD FL 970 44 419 2:10:26.0 2:10:55.8 14:02/M
44 TRISHA JONES MIMS FL 803 44 423 2:11:49.3 2:12:32.1 14:10/M
45 SHANNON LEATHLEAN TITUSVILLE FL 837 42 424 2:11:49.9 2:12:32.3 14:10/M
46 SHEILAMARIE KINGSTON LAKE MARY FL 814 42 430 2:13:42.2 2:14:28.1 14:23/M
47 CARLA JONES SANFORD FL 800 41 432 2:14:53.1 2:15:38.7 14:30/M
48 CAROLINA RHYNE ORLANDO FL 951 41 433 2:19:27.4 2:19:45.1 15:00/M
49 MAGGIE RASSEL CLERMONT FL 946 44 435 2:20:22.5 2:21:06.6 15:06/M
50 KELLY MARREL 1130 42 438 2:23:08.2 2:23:23.8 15:23/M
51 TINA ALTHOFF DELTONA FL 606 43 439 2:23:39.0 2:24:13.3 15:27/M
52 LEONA WILSON DELTONA FL 1054 40 440 2:24:06.4 2:24:40.6 15:30/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JEFFREY PECK 865 47 16 1:03:33.4 1:03:35.1 6:50/M
2 VIC MILEWSKI ORLANDO FL 879 48 23 1:05:14.3 1:05:17.6 7:01/M
3 JOEL REMIGIO ORLANDO FL 1071 45 26 1:05:54.1 1:05:57.6 7:05/M
4 MICHAEL VAUGHN WINTER SPRINGS FL 1030 46 30 1:07:56.2 1:07:57.4 7:18/M
5 FRANCISCO CALDERON ORLANDO FL 1066 47 40 1:11:19.1 1:11:20.7 7:40/M
6 RIKU HULKKONEN ALTAMONTE SPRINGS FL 781 49 57 1:14:05.4 1:14:14.6 7:58/M
7 DANIEL MCCARTHY LAKE MARY FL 863 46 66 1:15:09.8 1:15:25.7 8:05/M
8 HUSTON PLATO III CASSELBERRY FL 1102 46 93 1:20:53.0 1:21:00.8 8:42/M
9 JEFFREY EROH OVIEDO FL 713 46 114 1:24:43.1 1:24:50.5 9:07/M
10 JIMMY RUSTICK LONGWOOD FL 965 46 117 1:24:53.0 1:25:23.5 9:08/M
11 STEVEN RUPPEL 1121 48 120 1:25:09.4 1:25:22.9 9:09/M
12 WESTON MORTIMER SANFORD FL 890 46 123 1:25:49.0 1:26:07.4 9:14/M
13 RODNEY RODRIGUEZ CASSELBERRY FL 957 47 129 1:26:17.8 1:26:34.8 9:17/M
14 BRAD HIDALGO ORLANDO FL 766 45 139 1:27:30.4 1:27:38.3 9:25/M
15 BRADLEY BERRY TITUSVILLE FL 629 46 151 1:28:57.3 1:29:16.3 9:34/M
16 JAMES JACKSON CLERMONT FL 791 46 167 1:30:32.3 1:30:58.8 9:44/M
17 MICHAEL DOUGLASS ORLANDO FL 699 48 178 1:31:49.0 1:31:51.8 9:52/M
18 ROD JAMES ORLANDO FL 793 46 183 1:32:07.8 1:32:59.3 9:54/M
19 JORGE LOPEZ MIAMI FL 848 47 206 1:34:55.1 1:34:56.4 10:12/M
20 SCOTT DREW WINTER PARK FL 700 46 207 1:35:10.1 1:35:40.6 10:14/M
21 CHARLES CICALE OVIEDO FL 1115 45 218 1:35:47.4 1:36:44.2 10:18/M
22 DANIEL BRISTOL SUFFOLK VA 643 46 229 1:37:27.2 1:37:50.8 10:29/M
23 IVAN REBOLLEDO LONGWOOD FL 948 45 236 1:38:42.2 1:38:46.8 10:37/M
24 JEFF JUNK ALTAMONTE SPRINGS FL 805 45 261 1:41:27.3 1:41:43.8 10:55/M
25 DOUG CROOKSTON SANFORD FL 674 46 321 1:49:48.3 1:50:19.8 11:48/M
26 EDWARD NEWKIRK SANFORD FL 903 46 353 1:54:02.3 1:54:32.7 12:16/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TERRI REJIMBAL TAMPA FL 949 46 12 1:01:42.9 1:01:44.7 6:38/M
2 STACY FERNER NEW SMYRNA FL 720 46 60 1:14:39.5 1:15:01.9 8:02/M
3 MICHELLE RADCLIFFE ORLANDO FL 1089 47 84 1:18:08.2 1:18:21.8 8:24/M
4 ELSA BORGEN ORLANDO FL 635 46 90 1:20:16.8 1:20:20.7 8:38/M
5 CHRISTINE WILCOX DELTONA FL 1050 45 103 1:22:58.4 1:23:14.8 8:55/M
6 CARLA HOGAN CHULUOTA FL 771 48 106 1:23:34.9 1:23:47.3 8:59/M
7 SHERRY LAFRENIERE SAINT CLOUD FL 1118 45 109 1:24:15.6 1:24:28.3 9:04/M
8 NANCY SULLIVAN LAKE MARY FL 1009 49 133 1:26:44.6 1:26:49.8 9:20/M
9 ROBIN NORDAHL OVIEDO FL 905 45 144 1:28:27.7 1:28:43.6 9:31/M
10 ARLENE JORDAN DELAND FL 804 47 149 1:28:53.2 1:29:13.6 9:33/M
11 EUGENIA BERRY TITUSVILLE FL 630 47 161 1:29:53.5 1:30:12.1 9:40/M
12 ANNETTE LLOYD ORANGE CITY FL 847 45 169 1:30:46.7 1:31:00.3 9:46/M
13 TRACEY BURNS ORLANDO FL 648 45 203 1:34:25.1 1:35:06.7 10:09/M
14 CHERYL SJOBERG OVIEDO FL 987 45 205 1:34:36.2 1:35:05.3 10:10/M
15 CATHERINE HITE NASHVILLE TN 767 46 232 1:37:49.4 1:38:15.3 10:31/M
16 MIA KERN APOPKA FL 811 47 239 1:39:04.8 1:39:14.3 10:39/M
17 CHRISTINE MCKEEL OVIEDO FL 867 45 243 1:39:39.6 1:40:09.6 10:43/M
18 KIMBERLY WILSON CASSELBERRY FL 1053 45 297 1:47:09.5 1:47:41.8 11:31/M
19 DENA BRIONEZ CLERMONT FL 642 48 307 1:48:27.9 1:48:50.6 11:40/M
20 TRACY PETERS CERULLO SANFORD FL 927 45 333 1:51:39.4 1:52:02.3 12:00/M
21 LISA EDWARDS LONGWOOD FL 711 47 343 1:53:09.3 1:53:45.6 12:10/M
22 CYNTHIA KISH HEATHROW FL 815 49 344 1:53:09.8 1:53:54.3 12:10/M
23 HEATHER LASHER DEBARY FL 832 45 363 1:55:38.8 1:56:27.6 12:26/M
24 PATRICIA KRETZER DELTONA FL 822 49 375 1:57:26.5 1:58:12.2 12:38/M
25 KRISTINE GILLEO DELTONA FL 742 46 406 2:05:34.1 2:05:49.8 13:30/M
26 RENEE ZASTRON LONGWOOD FL 668 45 413 2:07:01.1 2:07:32.6 13:39/M
27 SHELLEY BOWLES OCOEE FL 638 45 414 2:07:58.6 2:08:20.6 13:46/M
28 SHANNON ARENAS DELTONA FL 610 45 415 2:08:05.6 2:08:28.8 13:46/M
29 KATIE BOYD CLERMONT FL 639 45 434 2:20:22.1 2:21:05.9 15:06/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ROQUE NUNEZ ORLANDO FL 910 54 18 1:04:04.4 1:04:05.8 6:53/M
2 JAIME GUERRERO LAKE MARY FL 1122 52 22 1:04:39.4 1:04:41.9 6:57/M
3 RICK PAINE DEBARY FL 921 53 32 1:08:36.5 1:08:43.1 7:23/M
4 JOHN MCHALE WINTER SPRINGS FL 795 50 61 1:14:44.7 1:14:53.1 8:02/M
5 MARK DESOUZA WINTER SPRINGS FL 690 52 69 1:15:48.0 1:15:58.4 8:09/M
6 JOSE MANUEL DIAZ ORLANDO FL 693 50 71 1:15:57.1 1:16:00.9 8:10/M
7 STEVE KISH HEATHROW FL 816 51 73 1:16:19.6 1:16:24.6 8:12/M
8 RUSSELL GARDNER LONGWOOD FL 1098 54 74 1:16:26.0 1:16:37.4 8:13/M
9 SHAWN WINSOR SANFORD FL 1055 50 81 1:17:42.9 1:17:55.3 8:21/M
10 TIM KELLEY ORLANDO FL 1096 50 91 1:20:21.8 1:20:30.7 8:38/M
11 TOM SVARE DELAND FL 1011 50 101 1:22:32.3 1:22:42.9 8:52/M
12 TIM DIETRICH APOPKA FL 1064 51 118 1:24:55.2 1:24:58.7 9:08/M
13 MICHAEL EASTHAM LAKE MARY FL 704 52 179 1:31:50.8 1:31:59.3 9:52/M
14 GARY FOLEY SANFORD FL 729 51 216 1:35:43.1 1:36:12.3 10:18/M
15 DANIEL SUANSING OCOEE FL 1008 54 264 1:41:41.1 1:42:21.3 10:56/M
16 GREGORY RUSSELL FAIRFAX VA 963 50 287 1:45:45.7 1:46:31.6 11:22/M
17 DON SCHREINER SANFORD FL 973 53 357 1:54:28.3 1:55:01.3 12:18/M
18 JAMES YORKE DAYTONA BEACH FL 1060 50 367 1:56:00.1 1:56:12.6 12:28/M
19 REX HUNTER GOTHA FL 784 53 371 1:56:37.3 1:57:11.1 12:32/M
20 MIKE MEADORS LAKE MARY FL 872 52 420 2:10:39.5 2:11:28.5 14:03/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SARAH BATT COCOA FL 622 50 37 1:10:24.1 1:10:26.9 7:34/M
2 MARIA QUINN ALTAMONTE SPRINGS FL 941 51 48 1:12:27.4 1:12:38.4 7:47/M
3 KELLY MORTON OVIEDO FL 891 50 233 1:37:56.4 1:38:36.2 10:32/M
4 SHELLI CUSTER LONGWOOD FL 1106 51 267 1:42:10.0 1:42:35.3 10:59/M
5 SHARON SMITH TITUSVILLE FL 994 50 272 1:43:15.0 1:43:35.6 11:06/M
6 JULIANNE MURPHY ORLANDO FL 899 52 276 1:43:56.7 1:44:36.3 11:11/M
7 JANET DOMINGUS DELAND FL 697 54 308 1:48:32.2 1:49:09.7 11:40/M
8 DANA SMITH RACCOON KY 1109 51 316 1:49:20.5 1:49:40.6 11:45/M
9 WENDY HARTMAN 94 50 341 1:52:35.9 1:52:59.7 12:06/M
10 ANNA BAZNIK ORLANDO FL 624 50 347 1:53:51.1 1:54:38.8 12:15/M
11 JUDY SCHREINER SANFORD FL 974 52 358 1:54:29.4 1:55:01.5 12:19/M
12 APRIL KNIGHT OSTEEN FL 819 50 362 1:55:21.8 1:56:08.6 12:24/M
13 KAREN WESTBERRY VERO BEACH FL 1093 50 397 2:02:48.1 2:03:17.3 13:12/M
14 KIM HANLEY LAKE MARY FL 1094 53 398 2:02:49.5 2:03:17.3 13:12/M
15 BARBARA MORSE OVIEDO FL 889 52 399 2:02:52.2 2:03:32.6 13:13/M
16 ELIZABETH GRIFFIN 1127 50 425 2:11:55.8 2:12:38.4 14:11/M
17 CHRISTINE DOMINGUS DELAND FL 696 50 436 2:21:14.7 2:21:55.5 15:11/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CARL OLLIVIERRE LEESBURG FL 915 55 43 1:11:58.3 1:12:06.4 7:44/M
2 MICHAEL O'LEARY ORLANDO FL 912 55 92 1:20:47.6 1:20:55.2 8:41/M
3 JORGE MEJIAS ORLANDO FL 873 56 96 1:21:32.5 1:21:36.9 8:46/M
4 MICHAEL SNYDER ST. CLOUD FL 995 57 188 1:32:24.2 1:32:40.8 9:56/M
5 STEVE PUTMAN DAYTONA BEACH FL 937 55 238 1:38:52.4 1:39:25.2 10:38/M
6 WAYNE WILKERSON MERRITT ISLAND FL 1091 56 318 1:49:27.8 1:49:58.3 11:46/M
7 STEVO KESIC ORLANDO FL 812 59 348 1:53:51.7 1:54:38.6 12:15/M
8 DOUG FLAUTE SANFORD FL 728 55 381 1:58:12.2 1:58:53.3 12:43/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SHAWN FERRANDO SANFORD FL 721 57 49 1:12:32.3 1:12:35.8 7:48/M
2 NANCY PALMER OVIEDO FL 923 59 116 1:24:49.9 1:25:01.8 9:07/M
3 DOTTIE BEEBE SORRENTO FL 626 56 128 1:26:15.1 1:26:24.1 9:16/M
4 MARGUERITE TERWILLEGER SANFORD FL 1099 55 189 1:32:25.6 1:32:45.7 9:56/M
5 MARION OSWALD OLD FORGE NY 919 57 210 1:35:20.7 1:35:39.7 10:15/M
6 ELLEN PALADINO SANFORD FL 1100 59 213 1:35:28.9 1:35:36.2 10:16/M
7 MARY E DEHLINGER SANFORD FL 684 59 248 1:40:05.8 1:40:32.6 10:46/M
8 LORI GRIFFIN OVIEDO FL 752 55 250 1:40:19.4 1:40:48.2 10:47/M
9 CYNTHIA SINCLAIR KISSIMMEE FL 986 55 282 1:45:21.7 1:45:45.5 11:20/M
10 CAROL JACKSON LONGWOOD FL 790 57 322 1:49:48.7 1:50:25.6 11:48/M
11 RACHEL BECKETT ST AUGUSTINE FL 625 55 340 1:52:07.2 1:52:41.6 12:03/M
12 SUZANNE DUSCH LONGWOOD FL 702 58 360 1:54:33.0 1:55:11.3 12:19/M
13 DEBBIE WENNERSTROM CLERMONT FL 1043 59 384 1:59:14.6 1:59:59.1 12:49/M
14 REGINA BRINKLE SANFORD FL 860 58 427 2:12:34.6 2:13:23.6 14:15/M
15 KAY KISTENBROKER WINTER PARK FL 817 55 428 2:13:00.8 2:13:46.1 14:18/M
16 RUTH THOMAS ORLANDO FL 1020 59 437 2:21:55.0 2:22:38.2 15:16/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 HOWARD ABELL ORLANDO FL 601 62 56 1:14:05.4 1:14:10.7 7:58/M
2 SETH ELSHEIMER WINTER PARK FL 1078 62 112 1:24:33.4 1:24:45.7 9:05/M
3 JIM SPAULDING ST CLOUD FL 1000 63 147 1:28:38.7 1:28:53.3 9:32/M
4 ABRAHAM DEGUZMAN ORLANDO FL 861 64 201 1:33:45.0 1:34:24.5 10:05/M
5 GEORGE OSWALD OLD FORGE NY 918 63 211 1:35:21.3 1:35:39.5 10:15/M
6 PETER GOTTFRIED WINTER PARK FL 750 61 298 1:47:39.2 1:47:57.1 11:35/M
7 DANIEL SHEPPARD WINTER PARK FL 983 60 373 1:56:53.9 1:57:13.8 12:34/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 LYNNE KENDIG LAKE MARY FL 808 60 146 1:28:30.5 1:28:55.8 9:31/M
2 LOUISE FAKESS SANFORD FL 716 62 224 1:36:13.1 1:36:33.5 10:21/M
3 MARTY RANSOM MIMS FL 945 60 286 1:45:39.7 1:46:01.6 11:22/M
4 VICKY COUNTESS LONGWOOD FL 669 60 332 1:51:12.0 1:51:48.3 11:57/M
5 TRICIA DYMOND ST. CLOUD FL 703 64 364 1:55:41.1 1:56:10.5 12:26/M
6 LYNN MENDEZ LONGWOOD FL 874 60 376 1:57:32.9 1:58:08.3 12:38/M
7 RAMONA YOUNG ORLANDO FL 1062 62 392 2:01:13.3 2:01:18.5 13:02/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ADAM RAFALSKI LAKE MARY FL 943 65 108 1:24:00.2 1:24:02.9 9:02/M
2 DENNIS KROSKEY THE VILLAGES FL 823 65 220 1:35:54.2 1:36:04.8 10:19/M
3 HOWARD MCNEAL DELAND FL 871 67 245 1:39:45.8 1:40:17.3 10:44/M
4 RICHARD DUNN MAITLAND FL 1034 65 281 1:44:58.2 1:45:17.6 11:17/M
5 FRED KORTE WINTER PARK FL 820 69 429 2:13:01.1 2:13:45.8 14:18/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 LORRAINE SHARP NEW SMYRNA BEACH FL 981 65 339 1:52:05.9 1:52:49.4 12:03/M
2 CAROL ALBERT ALTAMONTE SPRINGS FL 604 69 345 1:53:26.6 1:54:02.8 12:12/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BUDD BETTLER THE VILLAGES FL 631 71 142 1:28:10.0 1:28:16.2 9:29/M
2 CHARLES VEURINK WINTER PARK FL 1097 73 300 1:47:48.0 1:48:21.3 11:35/M
3 DAVID HUNTER WINTER GARDEN FL 783 75 313 1:48:39.0 1:49:06.8 11:41/M