EA Sports Riverside Dash 15k and 5K

Age Group Results

April 12, 2015


Results By Race Time Sports


Men: Top Finishers 0- 0 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: Top Finishers 1-16 17-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Brighthouse 5K

Top

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DANIEL AMBROSE HOWEY IN THE HILLS FL 5 16 1 18:34.3 18:34.8 5:59/M
2 MARK NEWMAN DEBARY FL 468 43 2 19:14.9 19:15.5 6:12/M
3 BO DEPPEN SANFORD FL 60 16 3 19:36.6 19:36.6 6:19/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALEXANDRIA BABA ORLANDO FL 11 15 8 21:13.7 21:13.7 6:51/M
2 SARAH SCHULZ ORLANDO FL 463 17 24 23:33.2 23:34.4 7:36/M
3 NICOLE MEERS SORRENTO FL 163 13 25 23:35.3 23:35.7 7:36/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID SMITH Orlando FL 990 57 6 20:38.1 20:38.1 6:39/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 STACY NEWMAN SORRENTO FL 179 41 33 24:44.0 24:46.7 7:59/M
Top

Male No Age Provided

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 UNKNOWN PARTIC. 381 381 328 58:28.4 58:53.8 18:52/M
Top

Male 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ISAIAH WINT APOPKA FL 275 14 7 20:57.3 20:57.5 6:45/M
2 KYLE STELLA ORLANDO FL 243 13 11 21:50.4 21:52.3 7:03/M
3 CODY BRADEN ORANGE CITY FL 29 15 19 23:08.6 23:38.1 7:28/M
4 AUSTIN STELLA ORLANDO FL 242 13 23 23:25.6 23:27.3 7:33/M
5 TREY HOGAN CHULUOTA FL 103 16 50 26:18.3 26:31.7 8:29/M
6 CARTER LOPES CLERMONT FL 136 13 76 27:54.6 28:04.5 9:00/M
7 COOPER BRADEN ORANGE CITY FL 30 11 77 27:58.4 28:28.9 9:01/M
8 BRANDON BUTLER WINTER GARDEN FL 36 10 149 32:30.3 32:47.4 10:29/M
9 CESAR IGLESIAS DELTONA FL 347 11 178 34:53.5 35:07.9 11:15/M
10 BRENDT TOMAYKO ORLANDO FL 255 16 208 37:30.1 38:03.9 12:06/M
11 ALEX VIHLEN SANFORD FL 262 11 213 37:40.5 37:58.1 12:09/M
12 JAKE NEWMAN SORRENTO FL 177 12 218 38:13.9 38:46.9 12:20/M
13 BRENDON HENSLEY WINTER GARDEN FL 97 8 244 39:51.9 40:21.2 12:51/M
14 JOSEPH TOMAYKO ORLANDO FL 257 10 291 48:08.8 48:46.3 15:32/M
Top

Female 16 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SOFIA LANTZ SANFORD FL 301 10 40 25:32.8 25:53.3 8:14/M
2 RACHEL NEWMAN SORRENTO FL 178 15 61 26:52.1 26:54.8 8:40/M
3 JULIET MANIKIS CLERMONT FL 141 11 70 27:20.5 27:21.8 8:49/M
4 ALEXA SOMMERFELD CHULUOTA FL 239 10 95 29:34.0 29:54.6 9:32/M
5 JORDAN LEGETTE LONGWOOD FL 129 12 135 31:44.6 31:58.2 10:14/M
6 JADA LEGETTE LONGWOOD FL 128 12 191 36:22.7 36:36.9 11:44/M
7 PIPER TOLLEFSON OVIEDO FL 254 9 209 37:30.4 37:47.9 12:06/M
8 MARLIE TOLLEFSON OVIEDO FL 252 10 210 37:32.2 37:49.5 12:06/M
9 SYDNEY MEADOR HEATHROW FL 161 11 236 39:21.4 39:45.7 12:42/M
10 HANNAH MEADOR HEATHROW FL 158 9 237 39:23.4 39:45.2 12:42/M
11 SOPHIE BILLHARTZ NEW SMYRNA BEACH FL 342 8 262 42:32.7 42:38.3 13:43/M
12 MOLLIE MOE TOLLEFSON OVIEDO FL 253 8 282 46:27.8 46:45.4 14:59/M
13 SAMI KUPERBERG HEATHROW FL 122 14 299 49:35.3 49:48.5 16:00/M
14 LAUREN SUANSING OCOEE FL 316 16 306 50:45.5 50:51.9 16:22/M
15 LAUREN VOYLES SANFORD FL 371 16 311 54:12.1 54:20.7 17:29/M
Top

Male 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAVID SHADRON OSTEEN FL 230 22 16 22:22.3 22:31.7 7:13/M
2 DANNY BUFFETT ORLANDO FL 33 23 20 23:13.9 23:13.9 7:29/M
3 RAFAEL PIERLUISI LAKE MARY FL 313 23 90 29:25.9 29:57.6 9:29/M
4 JEAN GAIBORT LAKE MARY FL 83 22 120 30:47.9 30:59.2 9:56/M
5 DAVID DEETS ORLANDO FL 368 24 121 30:48.6 30:52.7 9:56/M
6 TIMOTHY PARSONS SANFORD FL 188 20 147 32:16.7 32:44.3 10:25/M
7 STEPHEN B PERISH LAKE MARY FL 314 23 182 35:26.9 38:57.6 11:26/M
8 GREG SCARLATA OCOEE FL 221 22 254 41:53.8 42:25.4 13:31/M
Top

Female 17 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ASHLEY MATHURIN SANFORD FL 151 24 28 24:09.0 24:14.9 7:47/M
2 ANGIE GONZALES OSPREY FL 85 21 74 27:44.0 27:46.6 8:57/M
3 MORGAN FESS LAKE MARY FL 312 22 85 29:17.0 29:47.5 9:27/M
4 ALEXA DAVIES LAKE MARY FL 56 21 119 30:47.7 30:59.2 9:56/M
5 TEA LEARNED GENEVA FL 125 17 128 31:06.4 31:25.6 10:02/M
6 LIDERMI SUAREZ ALTAMONTE SPRINGS FL 245 23 137 31:50.8 32:01.9 10:16/M
7 ABRIEL RAMPERSAD DEBARY FL 205 24 168 33:50.7 33:55.5 10:55/M
8 ALEXIS HUYETT SANFORD FL 324 18 228 38:46.4 38:53.5 12:30/M
9 ALYSSA ORIOLES LAKE MARY FL 185 19 234 39:10.0 39:37.7 12:38/M
10 KELLI HESTER OCOEE FL 100 24 253 41:52.3 42:24.9 13:30/M
11 MCKENZIE MCNABB ALTAMONTE SPRINGS FL 157 24 257 41:59.2 43:16.9 13:33/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JAYE CLARK 466 25 67 27:17.2 27:31.6 8:48/M
2 PAT MORAN WINTER GARDEN FL 308 26 118 30:47.3 30:57.7 9:56/M
3 JONATHAN HERMAN 474 26 124 30:52.7 31:12.4 9:57/M
4 MICHAEL FERRARO ORLANDO FL 72 27 148 32:27.3 32:40.1 10:28/M
5 DAVID WORSHAM ORLANDO FL 277 28 173 34:34.3 34:59.4 11:09/M
6 JEFFREY SILBERMAN CASSELBERRY FL 233 27 239 39:26.6 40:04.1 12:43/M
7 STEPHAN ROSARIO KISSIMMEE FL 214 25 294 48:42.6 49:08.2 15:43/M
8 PATRICK VAN DYKE ORLANDO FL 261 25 295 48:43.2 49:08.5 15:43/M
9 MIKE FANELLI ORLANDO FL 70 28 296 48:51.2 48:51.2 15:45/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JESSICA BOHATCH LAKE MARY FL 23 29 58 26:43.2 26:45.1 8:37/M
2 JUANITA CARBAJAL APOPKA FL 41 26 79 28:07.3 28:34.5 9:04/M
3 SALLY BURNETT OVIEDO FL 461 29 129 31:12.3 31:23.7 10:04/M
4 ASHLEY WOLFE ORLANDO FL 276 29 132 31:41.2 32:10.9 10:13/M
5 KELLIE MURPHY ORLANDO FL 379 27 143 32:10.3 32:26.7 10:23/M
6 ANGELICA CONDE SANFORD FL 318 26 183 35:29.0 35:46.6 11:27/M
7 LILLY HERMAN ORLANDO FL 99 26 195 36:34.8 36:54.4 11:48/M
8 ALEXANDRA TORO ORLANDO FL 259 29 198 36:48.9 37:20.8 11:52/M
9 HEATHER FRIETSCH ALTAMONTE SPRINGS FL 80 26 217 38:08.5 38:32.7 12:18/M
10 CHELSEA FANELLI ORLANDO FL 68 27 255 41:58.4 43:14.7 13:32/M
11 KAYLI WICKER SANFORD FL 273 26 272 44:12.3 44:49.8 14:15/M
12 CASSANDRA SHANNON DELTONA FL 332 26 293 48:36.3 49:11.7 15:41/M
13 STEPHANIE SHARRER SANFORD FL 453 25 317 55:02.8 55:43.6 17:45/M
14 JESSIE CARVER LAKE MARY FL 358 26 330 1:02:35.0 1:03:56.5 20:11/M
15 JESSICA ESCOBEDO LAKE MARY FL 355 28 331 1:02:35.7 1:03:56.5 20:11/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MATTHEW FUHER COCOA FL 469 31 5 20:33.4 20:40.1 6:38/M
2 ABDELAZIZ MASHAK KISSIMMEE FL 149 32 13 22:05.1 22:15.9 7:07/M
3 BRIAN MUNOZ LAKE MARY FL 172 32 17 22:33.7 22:38.6 7:16/M
4 RAFAEL ANGEL RIVERA SANFORD FL 1035 30 44 25:41.6 26:01.2 8:17/M
5 ADAM JOHNSON SANFORD FL 113 30 51 26:20.2 26:24.8 8:30/M
6 ROB LEETUN ORLANDO FL 127 33 63 27:03.0 27:20.4 8:44/M
7 ANDREW GREGORY LONGWOOD FL 88 33 78 28:00.3 28:26.2 9:02/M
8 ORLAN ROMM CASSELBERRY FL 959 33 98 29:39.7 30:23.1 9:34/M
9 JASON PADUA ORLANDO FL 367 34 123 30:48.7 30:52.5 9:56/M
10 CHRISTIAN SEIN DELTONA FL 343 34 165 33:19.7 33:35.6 10:45/M
11 NATHANIEL BOYD ORLANDO FL 27 34 167 33:49.0 34:06.6 10:55/M
12 ANDREW SABRI LAKE MARY FL 215 31 207 37:24.9 37:40.2 12:04/M
13 TEDDY VOGLE MINNEOLA FL 267 34 211 37:33.3 37:48.4 12:07/M
14 JAMES CINQMARS LAKE MARY FL 45 33 223 38:27.8 38:34.4 12:24/M
15 JARRETT DANIELS LAKE MARY FL 293 33 238 39:24.9 39:41.2 12:43/M
16 CESAR IGLESIAS DELTONA FL 344 34 260 42:20.4 42:36.3 13:39/M
17 MIKE WRATHALL LAKE MARY FL 451 33 315 55:02.4 55:43.8 17:45/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KAITLYN PEPLOW ORLANDO FL 192 30 62 26:54.7 27:06.1 8:41/M
2 KARLA MASHAK KISSIMMEE FL 348 32 64 27:05.9 27:15.3 8:44/M
3 JASIMINE THOMPSON ORLANDO FL 250 31 73 27:38.8 27:43.5 8:55/M
4 ARLENE SOLANO WINTER SPRINGS FL 363 31 87 29:21.3 29:47.2 9:28/M
5 STACEY SAMBALL ORLANDO FL 217 33 92 29:27.0 29:34.1 9:30/M
6 HEATHER LOOMIS DELTONA FL 134 30 101 29:46.0 30:00.9 9:36/M
7 HANNAH MARTIN WINTER SPRINGS FL 143 31 102 29:54.2 30:33.1 9:39/M
8 TIFFANY HARLESS ORLANDO FL 281 31 111 30:30.7 30:57.5 9:50/M
9 SVETHLANA JAYAKODY SANFORD FL 295 34 125 30:57.6 31:00.7 9:59/M
10 STEPHANIE CROSBY APOPKA FL 369 33 140 31:53.2 32:03.6 10:17/M
11 ERIKA VOCELKA LONGWOOD FL 322 32 145 32:15.8 32:34.7 10:24/M
12 ASHLEY BALLINGER EUSTIS FL 15 32 160 32:54.1 33:06.2 10:37/M
13 REBECCA WESOLOWSKI ORLANDO FL 310 31 174 34:35.2 34:40.5 11:09/M
14 NICOLE SCHMIDT ORLANDO FL 223 32 175 34:37.1 34:40.5 11:10/M
15 CANDACE BEEGHLY LONGWOOD FL 311 32 200 36:54.8 37:39.7 11:54/M
16 MICHELLE SABRI LAKE MARY FL 216 31 206 37:24.8 37:40.1 12:04/M
17 GINA ALEMAN LONGWOOD FL 2 30 227 38:43.2 39:10.6 12:29/M
18 KRISTIN BRUNO ORLANDO FL 32 31 251 41:49.6 42:23.7 13:29/M
19 SUZANNE SENDROS APOPKA FL 229 33 265 42:47.1 44:04.8 13:48/M
20 KIRA LAKE SANFORD FL 372 32 268 43:00.2 43:21.4 13:52/M
21 CHARNETTA GREGORY LONGWOOD FL 89 34 270 43:24.0 43:52.6 14:00/M
22 MARGARET PENNINGTON ALTAMONTE SPRINGS FL 284 33 278 45:25.6 45:41.5 14:39/M
23 NICOLE WALKER KISSIMMEE FL 269 34 283 46:30.0 47:12.8 15:00/M
24 CRYSTAL SCOTT DELTONA FL 225 32 284 47:03.8 47:35.5 15:11/M
25 ALICIA TORRES LONGWOOD FL 260 34 307 51:03.7 51:03.7 16:28/M
26 CHRISTINA SEAVEY DELTONA FL 334 33 320 55:48.3 56:24.6 18:00/M
27 AMANDA RAINES ORANGE CITY FL 328 32 325 57:34.5 57:48.7 18:34/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BRIAN HEARN ORLANDO FL 287 39 4 19:38.3 19:39.2 6:20/M
2 DOMINIEK MEERS SORRENTO FL 162 39 14 22:09.5 22:10.2 7:09/M
3 KEVIN ROBERTS ALTAMONTE SPRINGS FL 211 36 34 24:49.8 25:04.1 8:00/M
4 CHRIS HALL 377 35 42 25:35.5 25:54.3 8:15/M
5 RANDY WILLIS LAKELAND FL 362 37 46 25:55.0 25:59.2 8:22/M
6 LUKE NEUBERT ORLANDO FL 174 35 54 26:35.1 26:57.5 8:35/M
7 LUIS NEGRON JR MAITLAND FL 353 37 93 29:32.2 29:41.3 9:32/M
8 JASON MARTIN WINTER SPRINGS FL 144 37 96 29:36.0 30:12.4 9:33/M
9 TONY PHAM LAKE MARY FL 193 39 103 30:02.3 30:31.7 9:41/M
10 JAY BELENO APOPKA FL 280 35 113 30:33.7 30:58.5 9:51/M
11 CHAI XIONG LAKE MARY FL 278 38 184 35:44.1 36:13.2 11:32/M
12 CORY FOX LAKE MARY FL 79 39 188 36:09.1 36:39.7 11:40/M
13 AARON MARTINA OVIEDO FL 146 38 229 38:46.8 39:25.2 12:30/M
14 TODD HENSLEY WINTER GARDEN FL 98 38 245 39:52.1 40:20.7 12:52/M
15 ALBERT BERMUDEZ DELTONA FL 335 35 321 55:49.5 56:24.7 18:00/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GRETCHEN NIELSEN LONGWOOD FL 180 38 36 25:02.0 25:15.4 8:05/M
2 LORI WATERS CLERMONT FL 286 39 43 25:36.1 25:39.2 8:15/M
3 TAWNYA ADKISSON CLERMONT FL 1 38 48 26:05.9 26:09.7 8:25/M
4 JENNIFER HUYETT SANFORD FL 109 35 68 27:17.5 27:25.4 8:48/M
5 KRISTA PRESTI 452 35 71 27:22.9 27:30.5 8:50/M
6 RACHEL HEARN ORLANDO FL 288 36 81 28:25.3 28:27.5 9:10/M
7 MONICA SHAH 465 39 89 29:24.8 29:27.4 9:29/M
8 ERIN KNAPP WINTER SPRINGS FL 119 35 94 29:32.6 29:43.7 9:32/M
9 KATIE MURPHY WINTER PARK FL 351 35 99 29:40.7 29:51.1 9:34/M
10 LORI BARBELY CASSELBERRY FL 16 38 106 30:11.7 30:18.9 9:44/M
11 ANGELA TISDELL ALTAMONTE SPRINGS FL 336 35 108 30:25.6 30:31.4 9:49/M
12 MISSY BEDIO DELAND FL 20 35 109 30:28.1 30:35.6 9:50/M
13 ANGEL BUTLER WINTER GARDEN FL 35 35 110 30:30.4 30:47.7 9:50/M
14 ANGELIQUE HENNON APOPKA FL 366 35 146 32:16.3 32:29.7 10:25/M
15 VANESSA BOUFFARD ORLANDO FL 26 37 150 32:30.3 32:36.7 10:29/M
16 ALYSSA PONDER LAKE MARY FL 197 35 152 32:34.1 32:52.5 10:30/M
17 STEPHANIE BARBER LAKE MARY FL 17 38 153 32:34.8 32:40.5 10:30/M
18 BARBARA BOUFFARD ORLANDO FL 25 38 189 36:14.0 36:20.6 11:41/M
19 JENNIFER GORIS ORLANDO FL 86 38 193 36:27.2 37:03.3 11:45/M
20 CHRYSTAL BRADEN ORANGE CITY FL 28 36 197 36:39.9 37:09.6 11:49/M
21 JODI OZIMEK OVIEDO FL 325 38 203 37:05.1 37:49.6 11:58/M
22 DEBORAH NEWCOMBE WINTER PARK FL 175 37 214 37:44.6 38:10.5 12:10/M
23 KAREN PETERSON KISSIMMEE FL 304 35 220 38:15.4 38:26.4 12:20/M
24 CHIARA HAYNES CLERMONT FL 95 38 226 38:32.7 38:34.1 12:26/M
25 ASHLEY FALK WINTER SPRINGS FL 67 37 233 39:06.3 39:16.4 12:37/M
26 JENNIFER SHARPE ORLANDO FL 232 37 250 41:30.7 42:06.2 13:23/M
27 BRANDY ROBBINS ORANGE CITY FL 210 36 271 43:48.8 44:12.2 14:08/M
28 DAWN CURTIS ORLANDO FL 54 38 274 44:48.3 45:16.5 14:27/M
29 NATALIA CASTILLO ORLANDO FL 43 37 279 45:52.5 46:00.5 14:48/M
30 BRANDY INGELS ORLANDO FL 110 38 287 47:20.2 47:29.5 15:16/M
31 RYLAN SMITH OVIEDO FL 238 37 289 47:44.4 48:08.7 15:24/M
32 CAROLYN RENNIE ORLANDO FL 208 37 290 47:54.1 48:08.5 15:27/M
33 KEASHA PIERRE OVIEDO FL 195 37 308 51:32.1 51:55.4 16:37/M
34 MARY ZUZCHIK LAKE MARY FL 356 36 327 58:15.9 59:09.7 18:47/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MATT CHERRY ORLANDO FL 44 44 9 21:26.2 21:27.4 6:55/M
2 AARON SWARTZMAN OVIEDO FL 296 40 12 22:02.6 22:03.5 7:06/M
3 GENE MCCULLEY SANFORD FL 155 43 15 22:12.5 22:22.2 7:10/M
4 CRAIG RADZAK ORANGE CITY FL 202 44 26 23:55.5 23:56.9 7:43/M
5 WAYNE PICKERING ORLANDO FL 194 44 29 24:17.3 24:17.7 7:50/M
6 TOM STARK DEBARY FL 241 44 32 24:42.6 24:45.5 7:58/M
7 KEVIN PLANT LAKE MARY FL 196 41 56 26:36.7 26:41.8 8:35/M
8 MARK LANTZ SANFORD FL 299 44 86 29:20.6 29:40.2 9:28/M
9 JOHN SLICK LONGWOOD FL 236 44 91 29:26.6 29:53.7 9:30/M
10 SCOTT STELLA ORLANDO FL 244 44 100 29:43.6 29:47.7 9:35/M
11 JEFF DONAHOU SANFORD FL 61 40 115 30:40.8 30:48.6 9:54/M
12 HERIBERTO BORGES DEBARY FL 361 44 134 31:42.6 31:47.5 10:14/M
13 JAMES ESTRELLA KISSIMMEE FL 457 43 164 33:12.5 33:24.2 10:43/M
14 ANDRE HOWARD ORLANDO FL 104 44 216 37:48.6 38:20.2 12:12/M
15 BRYAN NEWMAN SORRENTO FL 176 42 219 38:14.6 38:46.9 12:20/M
16 ARANYA MOM SANFORD FL 170 40 230 38:46.9 50:05.3 12:30/M
17 FRANKLIN EPLIN CLERMONT FL 65 44 277 45:24.6 45:26.5 14:39/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KRISTEN MCDANEL ORLANDO FL 156 40 97 29:36.7 29:41.4 9:33/M
2 CHRISTA HIXON SORRENTO FL 101 43 104 30:04.9 30:09.7 9:42/M
3 RENE LEAVITT WINTER PARK FL 352 44 122 30:48.6 30:55.1 9:56/M
4 RENEE PEARSON WINTER SPRINGS FL 191 41 126 31:02.3 31:10.5 10:01/M
5 TRISHA POUCH GENEVA FL 199 41 151 32:33.5 32:51.7 10:30/M
6 KIM MACKEY LONGWOOD FL 140 42 163 33:08.9 33:32.9 10:41/M
7 KAREN AVIA WYCKOFF NJ 9 41 176 34:37.6 34:48.7 11:10/M
8 GINGER MIDGETT LAKE MARY FL 167 42 196 36:37.7 37:11.3 11:49/M
9 GERI HUYETT SANFORD FL 108 41 215 37:47.0 37:55.3 12:11/M
10 APRIL LOPES CLERMONT FL 135 43 224 38:30.3 38:54.6 12:25/M
11 KRISTINA DAVIS LAKE MARY FL 57 44 232 38:56.5 39:35.4 12:34/M
12 LESLIE MEADOR HEATHROW FL 160 42 241 39:31.1 39:54.6 12:45/M
13 JACQULYN WEBSTER DAYTONA BEACH FL 471 42 247 40:51.7 41:14.3 13:11/M
14 JOHANNA COLON-LANTZ SANFORD FL 300 42 248 41:08.0 41:47.4 13:16/M
15 DAWN SKIPPER OSTEEN FL 235 43 252 41:50.6 42:23.5 13:30/M
16 VIONNETTE GUARDIOLA DEBARY FL 90 40 264 42:37.9 42:56.4 13:45/M
17 SINEAD EGERT LONGWOOD FL 64 40 269 43:15.1 43:48.5 13:57/M
18 KRISTINA TOLLEFSON OVIEDO FL 251 40 281 46:11.6 46:55.4 14:54/M
19 NICOLE KUPERBERG HEATHROW FL 121 44 300 49:35.6 49:49.2 16:00/M
20 MICHELLE ESTRELLA KISSIMMEE FL 66 43 309 51:50.5 52:24.1 16:43/M
21 TRACEY KOCH DELTONA FL 120 42 312 54:23.1 54:43.4 17:33/M
22 CHRIS CHENOWETH HARMONY FL 460 42 323 56:07.0 56:38.3 18:06/M
23 JENNIFER ENGLAND LAKE MARY FL 357 44 329 1:02:34.9 1:03:52.8 20:11/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 RICHARD BAKER OVIEDO FL 14 45 18 23:06.2 23:10.4 7:27/M
2 DANNY RON DELTONA FL 292 46 21 23:18.6 23:21.2 7:31/M
3 RINO CACCHIONE ORLANDO FL 38 47 37 25:04.6 25:15.5 8:05/M
4 JEFF FERNER DAYTONA BEACH FL 1010 45 52 26:32.1 26:40.5 8:34/M
5 RAY JARRETT 467 47 53 26:33.6 26:42.7 8:34/M
6 RON WHALEN LAKE MARY FL 270 47 55 26:35.7 26:48.3 8:35/M
7 REGINALD HAYES TAMPA FL 462 46 127 31:04.5 31:25.1 10:01/M
8 RUMEN RAEV SANFORD FL 321 49 131 31:32.4 31:52.3 10:10/M
9 PETER ARISMAN LAKE MARY FL 8 46 133 31:41.3 32:00.1 10:13/M
10 JOHN HAMARIC OCOEE FL 91 49 142 31:58.0 32:25.9 10:19/M
11 ERIK SOMMERFELD CHULUOTA FL 240 46 159 32:47.9 33:08.5 10:35/M
12 CHRIS SANTOS ORLANDO FL 349 46 162 33:08.9 33:21.3 10:41/M
13 JOHN FIGUEROA OCOEE FL 73 45 186 35:53.3 36:05.1 11:35/M
14 RAFAEL LOPES CLERMONT FL 137 46 225 38:30.4 38:54.7 12:25/M
15 LARRY MEADOR HEATHROW FL 159 45 242 39:31.9 39:54.5 12:45/M
16 MATT SKINNER CLERMONT FL 346 46 261 42:29.0 43:02.9 13:42/M
17 LEON CARTER SANFORD FL 42 49 288 47:38.9 48:17.5 15:22/M
18 MARK SEDDON WINTER PARK FL 227 46 304 50:26.3 50:40.8 16:16/M
19 HAYES JOHNSON LONGWOOD FL 305 49 310 52:21.0 52:52.9 16:53/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KIM CATRON ORLANDO FL 340 49 38 25:09.7 25:11.9 8:07/M
2 KRISTIN ARISMAN LAKE MARY FL 7 45 45 25:43.7 25:46.2 8:18/M
3 KAREN CHERRY ORLANDO FL 470 45 75 27:49.1 27:54.8 8:58/M
4 LORI FISCHER 473 48 105 30:06.4 30:33.6 9:43/M
5 PATRICIA GARCIA-MAILANDER ORLANDO FL 359 49 112 30:33.3 30:46.9 9:51/M
6 MARIA GAIBORT OVIEDO FL 84 46 117 30:45.5 30:59.2 9:55/M
7 LINDY ROBERT 475 48 138 31:52.1 32:13.5 10:17/M
8 DONNA ISAAC WINTER PARK FL 111 47 154 32:36.2 32:55.6 10:31/M
9 LESLIE SMITH LAKE MARY FL 237 48 161 32:55.1 33:11.7 10:37/M
10 PAMELA TURNER ORLANDO FL 360 48 202 37:00.4 37:13.2 11:56/M
11 JACQUELINE THOMAS ORLANDO FL 249 47 205 37:13.4 37:44.3 12:00/M
12 DONNA IZZO WINTER SPRINGS FL 112 46 222 38:18.5 38:28.7 12:21/M
13 EILEEN SANTOS ORLANDO FL 219 47 240 39:28.5 39:40.7 12:44/M
14 SUZANNE SKINNER CLERMONT FL 345 45 256 41:59.0 42:34.5 13:33/M
15 MICHELLE BILLHARTZ NEW SMYRNA BEACH FL 22 45 263 42:32.9 42:38.7 13:43/M
16 DAGMAR TOMAYKO ORLANDO FL 256 47 292 48:09.6 48:46.3 15:32/M
17 GRETCHEN QUINN ALTAMONTE SPRINGS FL 201 45 301 49:36.5 49:49.9 16:00/M
18 RAMONA LASHBROOK TITUSVILLE FL 374 48 302 49:49.4 50:29.2 16:04/M
19 BONNIE ADARD SANFORD FL 456 49 316 55:02.6 55:44.5 17:45/M
20 LAURA NAGEL APOPKA FL 454 46 318 55:04.0 55:44.2 17:46/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAN WHALEN BLOOMINGTON IL 323 53 41 25:33.3 25:45.2 8:15/M
2 GEORGE POTOSKY WINTER SPRINGS FL 198 52 69 27:19.0 27:22.1 8:49/M
3 HARRY VOYLES SANFORD FL 370 53 169 34:07.5 34:13.1 11:00/M
4 ADRIAN MAYER OCOEE FL 153 50 179 35:01.9 35:31.7 11:18/M
5 SID VIHLEN SANFORD FL 264 54 221 38:15.7 38:33.9 12:20/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SUZIE BABCOCK ORANGE CITY FL 13 51 39 25:14.8 25:21.7 8:08/M
2 PENNY COON ELMIRA MI 49 51 47 26:03.7 26:19.1 8:24/M
3 KIMBERLEE GOSCHE-SMITH LAKE MARY FL 87 50 59 26:45.2 26:46.9 8:38/M
4 SANDY RADZAK ORANGE CITY FL 203 51 141 31:55.6 32:08.4 10:18/M
5 MICHELE KEMP LONGWOOD FL 117 50 157 32:37.9 32:44.5 10:31/M
6 ESTELA SUANSING OCOEE FL 315 53 170 34:12.9 34:19.3 11:02/M
7 JODY LIGHT ORLANDO FL 317 52 185 35:48.6 36:00.2 11:33/M
8 TERRI LEGETTE LONGWOOD FL 130 50 192 36:23.2 36:37.5 11:44/M
9 SHIRLEY MATTHEWS KISSIMMEE FL 330 50 201 36:58.1 37:18.9 11:55/M
10 MARIA SHAFER ORLANDO FL 231 50 204 37:09.7 37:43.3 11:59/M
11 LISA METTS CLERMONT FL 166 50 243 39:50.8 40:15.4 12:51/M
12 DEBRA SWIFT OVIEDO FL 283 54 267 42:54.1 43:13.5 13:50/M
13 LESLIE MARTIN SANFORD FL 145 51 275 45:16.8 45:40.4 14:36/M
14 MARIA LEVY ORLANDO FL 132 53 285 47:04.7 47:21.7 15:11/M
15 DAYCI BURNETTE-SNYDER ST. CLOUD FL 459 52 324 56:07.3 56:38.7 18:06/M
16 PATRICIA SULLIVAN SANFORD FL 246 53 332 1:06:30.9 1:06:40.5 21:27/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALLAN DALTON DELTONA FL 55 56 10 21:50.3 21:51.9 7:03/M
2 RICK HUGHES ALTAMONTE SPRINGS FL 107 56 22 23:21.6 23:23.1 7:32/M
3 CLEMENT ANDRIES LAKE MARY FL 294 55 30 24:18.7 24:27.4 7:50/M
4 STEVEN NOONE ORLANDO FL 181 55 35 24:51.3 25:01.9 8:01/M
5 ROGER SMITH OVIEDO FL 375 55 49 26:09.6 26:12.7 8:26/M
6 TOM CAMPBELL LONGWOOD FL 40 56 65 27:14.4 27:20.9 8:47/M
7 TOM JANES 464 55 80 28:18.3 28:49.2 9:08/M
8 PAUL TOMAYKO ORLANDO FL 258 55 84 29:10.4 29:43.1 9:25/M
9 STEVE BABCOCK ORANGE CITY FL 12 55 114 30:36.6 30:53.5 9:52/M
10 MICHAEL WHITAKER LAKE MARY FL 271 58 166 33:37.5 33:44.7 10:51/M
11 DENNIS VOCELKA LONGWOOD FL 320 59 199 36:53.9 37:39.7 11:54/M
12 RAFAEL RAFAEL SANFORD FL 204 59 231 38:51.9 39:06.4 12:32/M
13 DON CUSTER LONGWOOD FL 341 55 249 41:23.0 41:45.9 13:21/M
14 LEONARD LARSEN ORANGE CITY FL 326 58 259 42:15.9 42:31.2 13:38/M
15 ANDREW LEVY ORLANDO FL 131 56 286 47:05.5 47:20.8 15:11/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHRIS BANTA LONGWOOD FL 339 59 31 24:39.3 24:47.5 7:57/M
2 ROSEMARY RODRIGUES WINTER HAVEN FL 212 57 57 26:38.3 26:39.6 8:35/M
3 RHONDA MILLS SANFORD FL 168 57 60 26:46.8 26:49.3 8:38/M
4 ROBIN DEBLAKE ORLANDO FL 58 59 130 31:18.6 31:33.9 10:06/M
5 ERIN MACIEJEWSKI DEBARY FL 139 55 144 32:11.5 32:48.2 10:23/M
6 JUDY VOCELKA LONGWOOD FL 319 56 158 32:40.8 33:00.6 10:32/M
7 CHERYL KANAK SANFORD FL 350 55 171 34:22.0 34:39.7 11:05/M
8 CHRISTINE PARSONS SANFORD FL 187 55 181 35:10.8 35:38.7 11:21/M
9 KATHY CROFFORD LONGWOOD FL 52 56 280 45:54.1 46:19.5 14:48/M
10 MADELINE (MIDGE FREDRICK LAKE MARY FL 303 55 303 50:26.2 50:55.4 16:16/M
11 LYNNE SEDDON WINTER PARK FL 226 55 305 50:26.4 50:41.3 16:16/M
12 GAIL FUSCO SANFORD FL 82 57 313 54:24.0 54:44.7 17:33/M
13 JULIE LARSEN ORANGE CITY FL 327 58 326 57:35.0 57:48.9 18:35/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 PATRICK MURPHY ORANGE CITY FL 173 60 66 27:16.0 27:17.9 8:48/M
2 JOSEPH MULLINS CASSELBERRY FL 171 60 72 27:24.2 27:32.2 8:50/M
3 MIKE MCCONNELL LONGWOOD FL 378 62 88 29:23.2 29:43.5 9:29/M
4 CHRIS COOPER SANFORD FL 50 60 136 31:44.8 32:19.5 10:14/M
5 NICK DALEY 476 64 139 31:52.5 32:13.9 10:17/M
6 GREGORY RAMPERSAD DEBARY FL 206 62 155 32:36.7 32:45.6 10:31/M
7 RANDY CAIN LONGWOOD FL 39 60 180 35:05.8 35:23.4 11:19/M
8 DAVID HOLLINGER TITUSVILLE FL 458 61 190 36:16.1 36:33.7 11:42/M
9 NORTON BONAPARTE SANFORD FL 24 62 194 36:28.5 36:47.1 11:46/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 LIZ LEE OVIEDO FL 373 60 82 28:40.3 28:43.9 9:15/M
2 PENNY O'CONNELL SANFORD FL 182 61 107 30:24.8 30:39.1 9:48/M
3 DEBRA FLEMING DEBARY FL 75 62 116 30:45.2 30:54.7 9:55/M
4 YVONNE ALEXANDER ORLANDO FL 4 63 187 35:59.0 36:19.7 11:36/M
5 DORY MCCONNELL LONGWOOD FL 154 61 266 42:51.7 43:13.1 13:49/M
6 LILA ROGERS ST. CLOUD FL 213 62 276 45:24.2 45:55.1 14:39/M
7 JACKIE MABRY SANFORD FL 138 63 298 49:25.1 50:02.2 15:56/M
8 JUNE RECKERT DELTONA FL 207 62 314 54:28.1 55:05.7 17:34/M
9 ANNE MERRILL SANFORD FL 165 63 322 56:01.0 56:03.3 18:04/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BRENT COOK ORLANDO FL 48 65 27 24:08.9 24:10.1 7:47/M
2 PHILIP MATTHEWS KISSIMMEE FL 329 65 156 32:37.0 32:49.4 10:31/M
3 LOUIS FANELLI ORLANDO FL 69 68 273 44:18.4 44:18.4 14:17/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GWEN HUGHES NEW SMYRNA BEACH FL 106 69 177 34:39.4 35:41.3 11:11/M
2 SUE FISCHER 472 66 235 39:18.0 39:45.2 12:41/M
3 GLORIA PEREZ-VILLEGAS SANFORD FL 302 65 258 41:59.9 42:35.7 13:33/M
4 NOEMI FANELLI ORLANDO FL 71 66 297 48:51.9 48:51.9 15:45/M
5 MAUREEN DOBBINS LONGWOOD FL 455 69 319 55:04.7 55:44.3 17:46/M
Top

Male 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GILES WILLIAMS OVIEDO FL 274 70 83 28:45.5 28:54.9 9:16/M
2 WILLIAM LAMBERT WINTER HAVEN FL 123 70 212 37:40.3 38:00.8 12:09/M
3 CHUCK MCLAUGHLIN OVIEDO FL 282 74 246 39:59.6 40:21.9 12:54/M
Top

Female 70 and Over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 RUTH DEL MANZANO LONGWOOD FL 59 70 172 34:22.2 34:37.1 11:05/M