Run with Class 5K

Age Group Results

January 26, 2013


Results By Race Time Sports


Men: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 0 1-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Male Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ROBERT VELASCO OVIEDO FL 199 27 1 19:18.1 19:18.1 6:12/M
Top

Female Overall Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOHANNA FREEMAN LAKE MARY FL 57 15 19 23:44.8 23:44.8 7:39/M
Top

Male Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 FERN GARCIA LAKE MARY FL 64 48 3 21:21.3 21:21.3 6:51/M
Top

Female Masters Winners

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 DAWN SNOWBALL LOXAHATCHEE FL 181 45 33 26:10.6 26:10.6 8:25/M
Top

Male No Age Given

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 WILLIAM THOMPSON 583 CALEDONIA PLACE 312 ** 166 41:22.2 41:30.3 13:21/M
2 BOB SHONTZ SANFORD HI 177 ** 192 47:51.6 48:23.8 15:26/M
3 ALBERT DAROSZEWSKI WINTER PARK FL 439 0 239 55:02.2 55:41.5 17:45/M
Top

Female No Age Given

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALLISON ROBINSON SANFORD FL 167 ** 188 46:50.9 47:19.6 15:06/M
2 MARCIA KALLENBERGER SANFORD FL 93 0 217 52:41.9 53:12.1 17:00/M
Top

Male 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CHANCE MCGUIRE SANFORD FL 123 10 7 21:43.3 21:53.5 7:00/M
2 ETHAN FLOREZ DEBARY FL 49 12 15 23:10.1 23:16.3 7:28/M
3 TIMOTHY MCGUIRE SANFORD FL 120 10 16 23:27.0 23:34.2 7:34/M
4 JAMES CANNAVINO 454 10 20 24:11.8 24:18.9 7:48/M
5 TREVOR BLEDSOE SANFORD FL 14 14 22 24:22.8 24:27.7 7:52/M
6 BRODY GILLMORE SANFORD FL 429 9 24 24:49.3 24:49.3 8:00/M
7 AUSTIN PROLY LAKE MARY FL 303 13 27 25:30.3 26:04.5 8:14/M
8 GRIFFIN PERIORD LAKE MARY FL 317 10 37 26:26.9 26:27.8 8:32/M
9 DALTON MASON DEBARY FL 117 9 40 26:38.7 26:39.6 8:35/M
10 MATTHEW JOSLYN DEBARY FL 92 10 45 26:53.4 27:08.7 8:40/M
11 MITCHELL BORNSTEIN SANFORD FL 17 12 52 27:25.0 27:31.3 8:51/M
12 JEFFREY EBERHARDT HEATHROW FL 417 13 53 27:26.0 28:00.8 8:51/M
13 ETHAN GARCIA LAKE MARY FL 65 10 55 27:29.7 27:38.4 8:52/M
14 BRAD JOSLYN DEBARY FL 91 13 58 27:38.4 27:45.8 8:55/M
15 BRODY BLEDSOE SANFORD FL 15 12 67 28:13.8 28:20.2 9:06/M
16 COOPER MARTIN SANFORD FL 115 12 72 28:47.3 28:49.2 9:17/M
17 OMAR RIVERA 457 8 75 28:49.2 28:50.3 9:18/M
18 DANIEL GUTIERREZ SANFORD FL 73 12 86 29:59.3 30:03.5 9:40/M
19 BLAKE MARTIN SANFORD FL 114 9 94 31:13.3 31:16.8 10:04/M
20 CONNOR KRIECHBAUM SANFORD FL 95 14 113 32:34.5 33:03.3 10:30/M
21 JACKSON LEGER LAKE MARY FL 102 11 121 33:22.0 33:28.9 10:46/M
22 MICHAEL BAGGIO LAKE MARY FL 9 10 124 34:10.5 34:17.9 11:01/M
23 TRISTEN SEHRER SANFORD FL 174 10 139 35:56.1 36:08.5 11:35/M
24 NICHOLAS FRANA LAKE MARY FL 54 10 165 41:18.2 41:30.4 13:19/M
25 MICHAH ROBERTSON SANFORD FL 165 10 169 41:25.7 41:29.1 13:22/M
26 JOSHUA ROBERTSON SANFORD FL 164 7 175 43:11.6 43:13.6 13:56/M
27 DOMINIC VALENTE SANFORD FL 196 11 177 44:19.4 44:27.2 14:18/M
28 JORDAN LEGER LAKE MARY FL 101 13 186 46:23.0 46:30.9 14:58/M
29 DREW FRANA LAKE MARY FL 53 13 187 46:35.3 46:42.4 15:02/M
30 CHRISTIAN VALENTE SANFORD FL 195 11 191 47:50.9 47:58.2 15:26/M
31 CHRISTOPHER EVANS LAKE MARY FL 41 14 204 50:25.1 50:39.2 16:16/M
32 CHASE KRIECHBAUM SANFORD FL 96 12 216 52:06.7 52:36.2 16:48/M
33 ALAND ROSAS DELTONA FL 169 11 229 54:02.5 54:25.8 17:26/M
DQ CLAYTON MCGUIRE SANFORD FL 124 5 DQ --- --- 6:54/M
Top

Female 14 and Under

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MADELEINE DUBLIS DELTONA FL 413 12 21 24:19.1 24:20.7 7:51/M
2 CARISA NAVARRE DEBARY HI 316 12 35 26:16.0 26:21.8 8:28/M
3 MIA OLSEN SANFORD FL 145 11 57 27:36.7 27:36.7 8:54/M
4 DEIRDRE DRINKALL LAKE MARY FL 35 14 62 27:56.8 28:02.3 9:01/M
5 MAGGIE PISARIK SANFORD FL 150 10 85 29:48.8 29:50.3 9:37/M
6 CHLOE EDWARDS SANFORD FL 37 11 88 30:11.2 30:11.2 9:44/M
7 LARA OLSEN SANFORD FL 144 14 96 31:16.7 31:22.5 10:05/M
8 ALYSSA GELOVICH LAKE MARY FL 67 13 110 32:33.1 32:38.8 10:30/M
9 EMMA TORREGROSA SANFORD FL 190 14 111 32:33.3 32:38.9 10:30/M
10 IVONNE LOPEZ SANFORD FL 423 12 115 32:37.0 32:39.4 10:31/M
11 TAYLOR RODER SANFORD FL 307 11 117 32:49.9 32:52.1 10:35/M
12 EMILY STOUGHTON 453 10 119 32:54.0 33:00.6 10:37/M
13 JESSIE FREEMAN LAKE MARY FL 59 11 122 34:03.2 34:07.1 10:59/M
14 SARAH WISHERD 447 13 140 36:14.2 36:17.9 11:41/M
15 ANA NAVARRE DEBARY FL 315 14 144 36:23.2 36:26.5 11:44/M
16 MALLIE EBERHARDT HEATHROW FL 416 12 149 37:18.6 37:52.6 12:02/M
17 MARISSA CASULLO SANFORD FL 24 14 167 41:22.2 41:23.8 13:21/M
18 MEGAN CARTWRIGHT SANFORD FL 22 13 170 41:42.7 41:44.9 13:27/M
19 JORDAN FREEMAN LAKE MARY FL 60 12 171 41:43.0 41:44.9 13:27/M
20 SOPHIE GOLKA DEBARY FL 72 10 172 42:04.6 42:25.2 13:34/M
21 EMILY MILLER SORRENTO FL 133 9 173 42:13.7 42:16.3 13:37/M
22 ALYSON MCGOVERN LAKE MARY FL 119 13 180 45:39.0 45:50.8 14:44/M
23 REBECA ARRIGALL-WATKINS LAKE MARY FL 6 12 184 45:59.4 45:59.4 14:50/M
24 ANA MARINA GARCIA 451 9 199 49:19.7 49:21.3 15:55/M
25 AUBRIE RIFE ENTERPRISE FL 157 14 205 50:27.0 50:59.3 16:16/M
26 MADISON RODER SANFORD FL 309 9 206 50:41.9 50:43.7 16:21/M
27 ABBY SEHRER SANFORD FL 175 12 207 50:47.9 50:59.3 16:23/M
28 PRINCESS DE GUZMAN ORLANDO FL 32 12 208 50:52.0 50:59.4 16:25/M
29 STEPHANIE BAIN 442 12 221 53:16.3 53:17.7 17:11/M
30 ANNA CANNAVINO 455 12 222 53:16.8 53:18.4 17:11/M
Top

Male 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MITCH MICHALAK WINTER SPRINGS FL 130 17 2 21:18.4 21:23.3 6:52/M
2 ALEX PROLY LAKE MARY FL 304 15 5 21:36.7 22:10.6 6:58/M
3 BLAKE MCCIUCHE 460 17 23 24:47.5 25:01.8 8:00/M
4 JEREMY FREEMAN LAKE MARY FL 58 17 128 34:34.2 34:36.3 11:09/M
5 EUGENE KALENIAK 449 15 156 39:55.6 40:04.3 12:53/M
Top

Female 15 to 19

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MADISON EBERHARDT HEATHROW FL 414 15 50 27:08.4 29:27.9 8:45/M
2 BREANNA FRANK SANFORD FL 56 15 109 32:31.9 32:45.3 10:29/M
3 RACHEL HANCOCK LAKE MARY FL 75 17 131 34:51.7 37:11.6 11:15/M
4 MARIA POWLA PINZON SANFORD FL 148 18 136 35:35.2 35:57.1 11:29/M
5 MEGAN CADDEN LONGWOOD FL 410 15 160 40:28.9 40:31.5 13:03/M
6 GINA ROSACE 461 15 220 53:04.2 53:18.5 17:07/M
Top

Male 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN SEAMAN SANFORD FL 173 20 212 51:21.0 51:59.4 16:34/M
Top

Female 20 to 24

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SARAH RIFE ENTERPRISE FL 156 24 48 27:04.0 27:33.5 8:44/M
2 JORDAN SCHIRARD 462 21 71 28:42.5 29:02.2 9:15/M
3 BRITTANY NOONEY LAKE MARY FL 141 20 73 28:48.3 29:14.6 9:17/M
4 KARIANN FARENHOLTZ SANFORD FL 43 24 95 31:14.2 31:22.6 10:05/M
5 ERICA MILLER DELTONA FL 433 24 179 45:08.9 45:08.9 14:34/M
Top

Male 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARK TRACEY LAKE MARY FL 191 27 11 22:30.4 22:35.6 7:15/M
Top

Female 25 to 29

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MAUREEN ACREE MOUNT DORA FL 4 29 26 25:26.0 25:35.9 8:12/M
2 KRISTEN BRIDGMAN SANFORD FL 19 28 39 26:35.5 26:46.1 8:35/M
3 DANA DEMARTINO ALTAMONTE SPRINGS FL 34 25 63 28:03.4 28:09.2 9:03/M
4 HILARY BORNSTEIN SANFORD FL 18 25 70 28:37.8 28:51.3 9:14/M
5 NICOLE ROY LAKE MARY FL 171 27 102 32:01.6 32:16.1 10:20/M
6 JULIE MCCLAIN 445 29 135 35:12.4 35:31.6 11:21/M
7 MOLLY MORAN CASSELBERRY FL 137 25 137 35:41.5 36:11.1 11:31/M
8 TISHA CEPURAN OSTEEN FL 25 28 145 36:34.0 36:53.2 11:48/M
9 KRISTEN LYNN ORLANDO FL 107 27 151 37:49.0 37:58.1 12:12/M
10 KARLA MEDINA SANFORD FL 129 28 210 50:58.0 51:22.2 16:26/M
Top

Male 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 MARK MCGUIRE SANFORD FL 122 34 4 21:22.0 21:35.6 6:54/M
2 ROBERTO PLATERO SANFORD FL 151 34 9 22:12.0 22:16.7 7:10/M
3 GREGORY PEGRAM SANFORD FL 147 33 41 26:38.8 26:43.5 8:35/M
4 RICHARD LYNN WINTER GARDEN FL 108 30 78 29:02.5 29:06.6 9:22/M
5 NATHAN NADEAU DELTONA FL 424 31 118 32:52.5 32:54.1 10:36/M
6 OTTO GARCIA LAKE MARY FL 420 33 197 48:59.8 49:21.5 15:48/M
Top

Female 30 to 34

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KATHIE MCGUIRE SANFORD FL 121 34 29 25:47.2 26:00.8 8:19/M
2 SUSAN LONGSTAFF ORLANDO FL 106 30 66 28:13.0 28:22.3 9:06/M
3 MONICA SHOWERS GRAND ISLAND FL 178 32 83 29:34.8 29:44.4 9:32/M
4 RACHEL LACERTOSA SANFORD FL 97 34 105 32:06.9 32:47.1 10:21/M
5 ERIN KAUL SANFORD FL 422 32 108 32:29.7 33:07.6 10:29/M
6 AMANDA MEADOWS OSTEEN FL 128 30 141 36:14.4 36:34.3 11:41/M
7 MARIANA NADEAU DELTONA FL 301 31 150 37:30.9 37:59.5 12:06/M
Top

Male 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOHN MCNASBY ORLANDO FL 126 35 13 22:58.9 23:02.6 7:25/M
2 RICHARD VOOR SANFORD FL 401 38 31 26:02.7 26:02.7 8:24/M
3 PETER MILLER LAKE MARY FL 135 39 91 30:47.1 31:11.3 9:56/M
4 ISMAEL RIVERA SANFORD FL 162 36 114 32:34.6 32:49.1 10:30/M
5 CHARLES WOODS BEAUFORT SC 406 36 152 38:07.1 38:41.2 12:18/M
6 STEVEN SHEWEY DELTONA FL 318 38 176 43:26.2 44:05.3 14:01/M
Top

Female 35 to 39

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 FLO BAKER 456 38 36 26:18.6 26:27.1 8:29/M
2 MALINDA BAKER SANFORD FL 10 35 44 26:47.1 27:00.3 8:38/M
3 A RIVERA SANFORD FL 160 39 60 27:53.5 27:55.2 9:00/M
4 NICOLE MATTOS SANFORD FL 314 37 84 29:35.2 29:40.3 9:33/M
5 PATTY FUENTES SANFORD FL 313 37 92 31:10.4 31:24.5 10:03/M
6 KIM MILLER LAKE MARY FL 134 35 103 32:02.2 32:27.6 10:20/M
7 TRISHA LEARNED SANFORD FL 99 39 106 32:15.1 32:30.8 10:24/M
8 SARA HAYES SANFORD FL 425 37 134 35:09.0 35:18.3 11:20/M
9 DAISY RIVERA SANFORD FL 161 35 158 40:13.7 40:29.1 12:58/M
10 TERESA VOGT GENEVA FL 323 39 183 45:56.0 46:31.3 14:49/M
11 KARI KRIECHBAUM SANFORD FL 94 39 232 54:17.4 54:46.7 17:31/M
Top

Male 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ANTHONY PICONE 463 43 8 22:03.0 22:08.3 7:07/M
2 CORY RICHARDSON LAKE MARY FL 155 43 12 22:38.0 22:42.8 7:18/M
3 DARREN STRUCK APOPKA FL 187 44 25 24:52.9 24:58.8 8:01/M
4 CHRIS EVANS LAKE MARY FL 40 41 46 26:53.8 27:31.4 8:40/M
5 ROB SCHNEIDER SANFORD FL 432 44 51 27:11.1 27:15.6 8:46/M
6 PETE STOUGHTON ORMOND BEACH FL 185 41 54 27:29.5 27:45.6 8:52/M
7 ANDREW VAN GAALE SANFORD FL 198 43 61 27:54.4 28:05.5 9:00/M
8 JOHN ABBOTT SANFORD FL 3 40 76 28:51.2 28:54.8 9:18/M
9 JOEY GILLMORE SANFORD FL 430 42 77 29:00.4 29:21.3 9:21/M
10 SCOTT MASON DEBARY FL 116 41 82 29:34.6 29:34.6 9:32/M
11 ENRIQUE ALVAREZ 446 41 100 31:50.9 32:13.2 10:16/M
12 AMIEL DEGUZMAN 458 42 120 33:19.0 33:52.9 10:45/M
13 STEVE GELOVICH LAKE MARY FL 421 43 181 45:54.2 46:21.5 14:48/M
14 MIKE RODER SANFORD FL 310 44 235 54:18.3 54:47.4 17:31/M
15 NICHOLAS BAGGIO LAKE MARY FL 8 43 237 54:22.2 54:39.8 17:32/M
16 LAM LE SANFORD FL 427 43 240 55:02.2 55:41.5 17:45/M
Top

Female 40 to 44

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 BRANDYN SEIFERTH LAKE MARY FL 434 40 49 27:05.2 27:13.6 8:44/M
2 NIKKI ROSAU 459 43 56 27:30.0 27:44.3 8:52/M
3 PAM LAPPIES 444 43 80 29:11.7 29:20.6 9:25/M
4 CAMILLA MARTIN SANFORD FL 113 42 93 31:12.3 31:17.2 10:04/M
5 MELISSA EVANS LAKE MARY FL 39 41 97 31:19.9 31:56.5 10:06/M
6 KATHY ABBOTT SANFORD FL 2 41 98 31:42.8 31:47.4 10:14/M
7 KERRI BOOS SANFORD FL 16 40 99 31:43.1 31:47.4 10:14/M
8 CLAUDIA CERMELI 443 42 104 32:04.6 32:11.8 10:21/M
9 JEN FERGUSON SANFORD FL 44 43 107 32:27.5 32:40.1 10:28/M
10 SHELLEY THOMPSON SANFORD FL 188 40 123 34:03.8 34:13.6 10:59/M
11 HEIDI WHITE SANFORD FL 404 41 130 34:41.2 34:59.9 11:11/M
12 VALERIE GELOVICH LAKE MARY FL 68 42 142 36:16.3 36:34.6 11:42/M
13 GREG MYERS SANFORD FL 138 43 154 39:39.3 39:42.2 12:47/M
14 MARY VALDERRAMA SANFORD FL 192 44 164 41:10.3 41:16.9 13:17/M
15 DORIS CASULLO SANFORD FL 23 41 174 43:04.7 43:21.9 13:54/M
16 KIM MCGOVERN LAKE MARY FL 118 43 198 49:05.7 49:17.1 15:50/M
17 GABRIELLE GOLKA DEBARY FL 71 44 200 49:50.0 50:09.9 16:05/M
18 THUY LE SANFORD FL 428 43 203 50:05.0 50:44.1 16:09/M
19 THERESA HANNEKEN LAKE MARY FL 76 42 219 52:49.7 53:11.5 17:02/M
20 LISA RODER SANFORD FL 308 43 225 53:40.9 54:09.8 17:19/M
21 TERRI FRANA LAKE MARY FL 52 43 227 53:47.8 54:12.2 17:21/M
22 GIGI DE GUZMAN ORLANDO FL 31 41 244 55:27.5 55:40.7 17:53/M
Top

Male 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JASON JOHNSON 450 46 10 22:26.8 22:31.1 7:14/M
2 RICHARD NOONEY LAKE MARY FL 139 47 47 27:00.0 27:27.3 8:43/M
3 FRANCISCO TORREGROSA SANFORD FL 189 47 74 28:49.1 28:54.8 9:18/M
4 DONALD FRISON SANFORD FL 63 46 147 37:04.7 37:25.1 11:57/M
5 JEFF EBERHARDT HEATHROW FL 418 47 148 37:18.4 37:53.7 12:02/M
6 SCOTT MILLER SORRENTO FL 132 46 185 46:12.5 46:35.1 14:54/M
7 ANDREW VALENTE SANFORD FL 193 48 194 47:58.7 48:24.6 15:28/M
8 SCOTT SNOWBALL LOXAHATCHEE FL 182 45 209 50:57.5 51:24.1 16:26/M
9 JOHN REYNOLDS DELTONA FL 154 45 211 51:01.9 51:28.1 16:27/M
10 BEN EDWARDS SANFORD FL 38 47 238 54:58.5 55:40.9 17:44/M
Top

Female 45 to 49

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ROBIN CADDEN LONGWOOD FL 409 46 43 26:46.7 26:52.8 8:38/M
2 ANGIE CARDELL CASSELBERRY FL 21 45 64 28:05.3 28:07.2 9:04/M
3 HELENA STOUGHTON ORMOND BEACH FL 184 47 81 29:14.1 29:29.6 9:26/M
4 DEBBIE VAN GAALE SANFORD FL 197 45 101 31:59.7 32:13.4 10:19/M
5 BARBARA SCHIRARD SANFORD FL 311 48 112 32:34.0 32:54.6 10:30/M
6 SONIA DUBLIS DELTONA FL 411 46 116 32:48.8 33:04.1 10:35/M
7 APRIL NOONEY LAKE MARY FL 140 45 129 34:36.7 35:01.1 11:10/M
8 MARY EBERHARDT HEATHROW FL 415 46 132 34:59.2 35:33.4 11:17/M
9 NANCY WOODS BEAUFORT SC 407 45 153 38:09.1 38:40.8 12:18/M
10 MICHELLE KALENIAK 448 45 155 39:54.9 40:03.6 12:52/M
11 SANDY GODINHO LONGWOOD FL 69 46 161 40:29.5 40:31.6 13:04/M
12 LORA HERNANDEZ ALTAMONTE SPRINGS FL 82 45 178 44:51.8 45:10.4 14:28/M
13 GRACE ZENOBI ALTAMONTE SPRINGS FL 408 45 190 47:35.4 47:51.3 15:21/M
14 MARTHA WITTBRODT LONGWOOD FL 405 49 193 47:52.4 48:23.1 15:26/M
15 DEBRA ROBERTSON APOPKA FL 163 45 223 53:38.5 54:04.9 17:18/M
16 MARY VALENTE SANFORD FL 194 48 224 53:40.7 54:07.9 17:19/M
17 TINA LEGER LAKE MARY FL 100 46 226 53:46.6 54:11.6 17:21/M
18 NANCY ROSAS DELTONA FL 168 48 228 54:01.5 54:25.6 17:25/M
19 MARISA BIEVER SANFORD FL 12 46 231 54:15.7 54:24.2 17:30/M
20 GEORGEANNE BLEDSOE SANFORD FL 13 47 234 54:17.8 54:42.5 17:31/M
21 STEFANIE AUDET DEBARY FL 7 47 242 55:08.7 55:41.1 17:47/M
Top

Male 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 GEORGE III ANTARR SANFORD FL 438 50 14 23:03.8 23:09.5 7:26/M
2 FABIO GUERRERO 452 52 18 23:42.4 23:50.3 7:39/M
3 TENNYSON MEADE SANFORD FL 127 53 28 25:36.8 26:00.3 8:15/M
4 WAYNE DUBLIS DELTONA FL 412 51 65 28:10.9 28:28.5 9:05/M
5 MARTYN ARRIGALL-WATKINS LAKE MARY FL 5 52 126 34:27.0 34:40.2 11:07/M
6 THOMAS LONGROY SORRENTO FL 105 51 163 40:36.7 40:50.8 13:06/M
7 JEFF RIFE ENTERPRISE FL 158 54 202 50:00.2 50:32.3 16:08/M
Top

Female 50 to 54

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 ALBA PÉREZ LAKE MARY FL 302 51 34 26:14.9 26:36.6 8:28/M
2 TRACY FETCHICK LAKE MARY FL 45 50 68 28:21.5 28:29.9 9:09/M
3 ANTARR DONNA SANFORD FL 437 53 79 29:09.4 29:18.1 9:24/M
4 KAREN SCHNEIDER SANFORD FL 431 51 87 30:02.4 30:08.1 9:41/M
5 ROBIN BABBIT DELTONA FL 441 54 89 30:23.7 30:28.1 9:48/M
6 ERIN MACIEJEWSKI DEBARY FL 110 53 125 34:25.0 34:43.6 11:06/M
7 MARY HANCOCK LAKE MARY FL 74 50 138 35:54.2 37:23.1 11:35/M
8 ELAYNE PISARIK SANFORD FL 149 50 146 36:43.6 37:01.3 11:51/M
9 ROBIN HUGHES SORRENTO FL 86 50 157 40:00.1 40:16.9 12:54/M
10 JENNIFER LINK NEW SMYRNA BEACH FL 103 50 159 40:21.4 40:29.3 13:01/M
11 TESA ROBINSON SANFORD FL 166 51 213 51:28.7 51:57.8 16:36/M
12 JEANMARIE MACTYE SANFORD FL 111 52 233 54:17.6 54:46.7 17:31/M
13 VIDA OLSEN SANFORD FL 143 54 245 55:28.3 55:41.1 17:54/M
Top

Male 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 CARL SCHARWATH MOUNT DORA FL 172 58 30 25:58.3 26:05.5 8:23/M
2 TONY IACOBELLI LAKE MARY FL 89 59 32 26:09.2 26:20.7 8:26/M
3 WADE COMPTON LONGWOOD FL 27 56 42 26:39.6 26:46.8 8:36/M
4 JOSEPH FETCHICK JR LAKE MARY FL 46 57 90 30:39.6 30:49.6 9:53/M
5 ERIC OLSEN SANFORD FL 142 56 127 34:32.6 34:45.8 11:08/M
6 PAUL PROLY LAKE MARY FL 306 58 230 54:09.9 54:46.2 17:28/M
Top

Female 55 to 59

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 JOAN IACOBELLI LAKE MARY FL 88 59 133 35:05.8 35:17.6 11:19/M
2 CHRISTINA ROSEMEYER SANFORD FL 170 58 182 45:54.5 46:31.4 14:48/M
3 ELIZABETH JOHNS DELAND FL 90 55 189 46:53.7 47:04.4 15:07/M
4 SYLVIA DAROSZEWSKI WINTER PARK FL 440 57 201 49:59.0 50:39.9 16:07/M
5 CHERI MACHER LONGWOOD FL 109 56 214 51:28.9 51:57.2 16:36/M
6 MARY MORAN CASSELBERRY FL 136 58 215 51:31.0 51:57.8 16:37/M
7 LESA BAY ORLANDO FL 11 59 218 52:49.6 53:11.3 17:02/M
8 JINNY LOMMERSE SANFORD FL 104 55 241 55:08.5 55:40.7 17:47/M
Top

Male 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 KEITH VOTAVA MT. DORA FL 402 63 6 21:39.9 21:44.6 6:59/M
2 ADAM RAFALSKI LAKE MARY FL 152 63 17 23:35.6 23:40.1 7:36/M
3 JEFFREY LANTZ SANFORD FL 98 60 38 26:34.0 26:45.1 8:34/M
4 TELMA GARCIA LAKE MARY FL 419 61 143 36:21.4 36:44.4 11:44/M
5 JAN STEVENS DELTONA FL 183 62 243 55:09.8 55:41.7 17:47/M
Top

Female 60 to 64

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 SHIRLEY BUDD SANFORD FL 20 62 59 27:45.1 27:52.3 8:57/M
2 PAT KOHL SANFORD FL 436 63 168 41:22.8 41:44.6 13:21/M
3 CAROLE HAAS 464 64 195 48:27.4 48:52.4 15:38/M
4 VILMA WATLEY LAKE MARY FL 403 60 196 48:37.8 49:03.7 15:41/M
Top

Male 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 TONIO KOHL SANFORD FL 435 67 69 28:24.5 28:37.4 9:10/M
Top

Female 65 to 69

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 HELEN CONQUEST LEIVE ALTAMONTE SPRINGS FL 28 66 236 54:19.4 54:43.2 17:31/M
Top

Male 70 and over

Place Name City Bib No Age Overall Chip Time Gun Time Pace
1 RAYMOND HUGHES SORRENTO FL 87 75 162 40:33.0 40:50.6 13:05/M